Jaluzi Perde Nasıl Temizlenmelidir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 00:04

jaluzi perde nasıl temizlenmeli

Özellikle iş yerlerinde sık sık kullanılan ve odaya giren ışığın ayarlanmasını sağlayan jaluzi perde nasıl temizlenmelidir?

Jaluzi Perde Nasıl Temizlenmelidir?

Jaluzi perdeler tül yada stor perdeler gibi yıkanamayacağı için toz toplamaması ve alerjik rahatsızlıklara neden olmaması için düzenli olarak temizlenmelidir. Jaluzi perdeleri düzenli temizlediğiniz de kirlerin üzerine derinlemesine yapışmasını da engellemiş olursunuz.

 

jaluzi perde nasil temizlenir 300x158 Jaluzi Perde Nasıl Temizlenmelidir?

Jaluzi perde eğer alimünyum yapılı ise tüm parçaları tek tek çıkartıp temizlemek en sağlıklısıdır. Eğer yeterince zamanınız yoksa yine tek tek taklılı bir haldeki parçaları deterjanlı su ile silin. Üzerinde pamukçuk bırakmaması için jaluzi perdeleri mikrofiber bez ile silmelisiniz. Bunun için özel aparatlar imal edilerek temizliğin daha kolay yapılması sağlanmaktadır. Derinlemesine temizlik yapmak için ise deterjanlı su ile sildikten sonra durulayın ve kurulamayı ihmal etmeyin.

Haftalık olarak toz alma aparatları ile temizleme yaparsanız odadaki toz oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Özellikle solunum yolu hastalarının bulunduğu ortamlardaki jaluzi perdelerin tozu daha sık alınmalıdır.

Doğal yolla temizlik yapmak isteyenler için ise suyun içine sirke katarak jaluzilerin temizliğini yapmak yerinde olacaktır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler