İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:12

Eskiden kullanışlılığı açısından tercih edilen, günümüzde ise minimalist ruhunu evinde arayan kişiler için yine popüler olan bir dekorasyon türüde İskandinav Tarzıdır. Bu tarz dekorasyonda renk olarak en çok beyaz ve pastel renkler kullanılmaktadır.

Minimalist tarzın en çok dikkat çeken yanı ise huzur, sakinlik ve ferah bir ortam yaratmasından kaynaklanır. İskandinav tarzının ruhunu duvarlarda kullanılan boya yerine pastel tonlardaki kağıt kaplama ile ortaya çıkartmanızda mümkün.

iskandinav mobilya hal%C4%B1 300x220 İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

Bu tarzı benimseyen kişiler ev dekorasyonunda fazla mobilya ve aksesuardan kaçınarak daha çok sadelik ön planda tutulur. Açık renk ahşap mobilyalara uygun eski dokuma iki renkli kilimler ve pastel renklerin hakim olduğu halılar ile çizginizi ifade etmekte kolaylık sağlayan detaylardır.

skandinav tarzdaki mobilyalar ile gerçeğe uygun günümüz modasının çizgilerinide ortaya koyarak doğal bir ortam yaratıp sadeliği ön planda tutabilirsiniz.

iskandinav dekorasyon fikirleri 150x150 İskandinav Tarzı Ev Dekorasyonu

 

Bu tarzda salonunuzu olduğu kadar oturma odanızı da dekore edebilirsiniz. Beyazın sadeliği ve aydınlık veren yapısını ile oldukça şık olmasına rağmen temizliği açısındanda oldukça zor bir renktir bu açıdan kalabalık evlerde özellikle koltukların üzerine örtülecek modern aynı zamanda bu tarzı taşıyan etnik çizgilere sahip kumaşlarla evinize ayrı bir hava katarken arada bir değişiklik yapmanız hem temizlik açısından hemde sizin ev ortamından fazla sıkılmamanıza sebep olacaktır.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir