İlişkiyi Ne Bitiriyor?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:07

ili%C5%9Fki İlişkiyi Ne Bitiriyor?

Yanlızlık Allah’a mahsus derler bu gerçek bir ifade olup herkes kendi diğer yarısını arar durur. Kimi gerçek aşkın peşindedir, kimi doğru kişinin, kimi ise biri olsun. Her ne sebeple olursa olsun bir ilişki başladığı gibi devam etmeyip sürmez. Kimi zaman estek köstek giderken, kimi zamanda bitmek zorunda kalır. İlişkinize sahip çıkmak ve ayrılmamak için mücadele ederken taktiklere bile başvurursunuz. Tabi bu taktiklere dikkat etmenizde fayda vardır bazen geride tepebilir.

Gelelim ilişkiyi bitiren sebeplere. Duygularınız çok yoğun ve her an onu yanınızda istiyorsunuz ama sağlıklı bir ilişki için bireylerin yalnız kalmaya hatta kendi dünyalarında da zaman geçirmeye ihtiyaçları vardır. Eğer bunu kabullenemez ve onun üstüne giderseniz dünyanın merkezi onun olmadığı gerçeğini acı bir şekilde tecrübe etmek durumunda kalırsınız.

Devamlı el bebek gül bebek misali olma isteğiniz ilişkinizin değiştiği gibi hisler sizin eskisi gibi beni sevmiyor, neden böyle değilsin neden böyle davranıyorsun gibi sorularla detaylara takılı kalıp ayrıntılarla hem kendinizi hemde eşinizi boğmanız ilişkinize zarar verecektir. Unuttuğunuz ve gözden kaçırdığınız en önemli ayrıntı sizin birbirinizi seçmiş olduğunuz ve insanların her zaman aynı davranamayacağı gerçeğidir.

Bu şekilde düşünceler kıskançlık krizlerine ve sizin şüpheli tavırlar sergileyip devamlı kontrol etme ihtiyacı duymanıza sebep olacaktır. Bu paranoya şekli ister istemez size olduğu kadar ilişkinize de zarar verecek ve güvensiz bir ilişki ortamı doğuracaktır. Bir ilişkinin en kuvvetli yanı güvendir. Eğer güvensizlik duyuyorsanız paranoyalara girip yakalasanız neyi değiştirecek bitmesi için bir gerekçemi arıyorsunuz yoksa bitmemesi ve kendinizi ikna etmeniz için birşey bulmamanın rahatlığını mı yaşıyorsunuz. Her ne olursa olsun bu davranış sizde gizli güven eksikliği olduğunu gösterip, kendinizle yüzleşmenizi gerektirir.

Tartışmalarınız daki tavır ve davranışlar da suçlayıcı, eleştirisel, küçük düşürücü alaycı konuşmalarda ilişkinizin sürmesinin imkansız değil ama zor olduğunun bir göstergesidir.

 

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir