İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:33

havlu İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri havlu1 İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri havlu2 İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

 

 

 

Banyo ve mutfakların vaz geçilmez aksesurarı olan havluların kenarları maharetli hanımlar tarafından süslenerek ayrıca kullanıma hazır hale getirilir. Eskiden günümüze kadar gelen kız çeyizi hazırlıkları içinde ise ayrı bir yeri olan havlular anneler tarafından arttırılan harçlıkla kızlarının çeyizine alınır oyalanır ve sandıklara kaldırılırdı. Bu şekilde bir çok motif ve modelde havlu kenarı tasarlayan bayanlar havluların üzerinde yer alan işlemelere görede renk ve model seçerek uyumlu bir kombinasyon oluştururlar.

Günümüzde sadece havlu kenarı olarak işlenip satışı yapılan iğne oyası motifleride mevcuttur. Size kalan bu oyalara uygun havlu alıp bu oyayı havluya işlemektir.

havlu3 İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

havlu4 İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

havlu5 İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

 

 

 

 

 

Havluların sadece uçlarına değil üstlerinede işleme yapılarak süslenen havlular kız bohçasında en süslü parçalar arasında olur. Söz Nişan bohçalarının vazgeçilmezi olan havlular iğne oyası ilede süslenerek oldukça şık hale getirilir. Bayanların havlu kenarları için iğne oyası ile çok değişik motifler oluşturmakta ve  bu şekilde hazırlanan havlular banyo ve mutfakları süslemeye hazır hale getirilir.

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir