İÇİNDEKİ BENİ KEŞFET!

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:14

198 420x416 İÇİNDEKİ BENİ KEŞFET!

 

Uzun zamandır kişisel gelişimle ilgileniyorum. İlk günlerimi hayal bile edemezsiniz diyecek kadar berbattı. Her yönden tam bir çöküş içersindeydi. Her günüm ağlayıp sızlanmak ve bir fanusun içine kapanırcasına insanlardan kaçmaktaydı. Bir gün tam ölümle yaşam çizgisi denen o noktaya geldiğimde önümde iki seçenek kalmıştı. Ya ölümü seçip bu dünyadan göçüp gidecektim Ya da yaşayıp acı çekmeye belkide devam edecektim. Artık dibin dibi yoktu. Zaten dibe vurmuştum. Başka ne bana acı verebilirdiki. İşte o an karar vermiş ve hayata inadına bende varım sen beni yenemeyeceksin demiştim. Demiştim ama ne yol yordam nede bana kucak açıp bu günlerime destek verecek kimsemde yoktu. Olmasın sanki dünyaya insanlarlamı gelmiştim. Yine tek başıma başarabilirdim. Derken PC nin başına geçtim ve tesadüfmü dersiniz bilemem ama ben mucize diyorum çünkü hayatta Hiçbir şeyin tesadüfen oluştuğuna artık inanmıyor.

Bir sihirli güç vardı evet ama o sihirli güç nerede ve kimin tekelindeydi işte bizim bilmediğimiz buydu. Bende kaderime boyun eğecek ve bu durumda kalıp acı çekerek günlerimi geçirecek artık ne güç nede takat kalmıştı. Karşıma çıkam ilk makaleyi okumaya başladım. Bir sihirli değnek vardı evet ve o değnek ise benim elimdeymiş haberim yok. Derken irdelemeye başladım zorluklar acılar beni neden buluyordu ben neden bu duruma gelmiştim. Zaten hayat negatifliğimizle doluydu ve bende ldukça negatiftim katı kurallı olan ve gerçekçi yapıma rağmen mükemmelliyetçi biriydim. Ne olmuştu hayallerimden vazgeçerek?

Ne vermişti gerçekçilik bana?

Halbuki en azından hayal kurarak mutlu olabilirdim şimdi beni neyin mutlu edeceğini bile unutmuş bir haldeydim. Silkelen dedim kendime gül gülümse aç müziğin sesini çılgınlar gibi dans et yeniden uyandır içindeki çocuğu. Çünkü sen öldün ve gömülmeyi bekliyorsun. Bunu kendine yapmaya ne hakkın var. Ama nasıl başaracaktım nasıl bu çıkmaz sokaktan kurtulacaktım derken içimdeki inanç bana güç vererek bazı sorularıma cevaplar bulmama sebep olmuştu. Şimdi ise ayağa kalkmanın zamanıydı. Mucizeler bir bir beni izlemeye başladı hiç olmaz dediğim şeyler gerçekleşiyor ve ben yavaş yavaş kendimi toparlıyordum. Çok çabuk olmadı tabiki ama artık o sihirli değneyin benim elimde olduğunu biliyordum. Konuşmalarıma ve bu güne kadar dua gibi ne sözler söylediğime dikkat ettim. Her birini bulmaya çalıştım? İçime yönelmiştim, ve o bana her sorduğum sorunun cevabını vermeye başlamıştı. Başıma gelen herşeyin sorumlusu bendim. Şimdi bunu tersine ççevirme zamanıydı. Evliliğim bitmiş tüm birikimlerimi kaybetmiş gırtlağa kadar borç batağı içindeydim ve çok yalnızdım. İşte bu noktadayken elime sihirli değneyi aldım ve bana kapanan tüm kapıların tekrar açılması için gereken iç temizliğe başladım.

Önceleri neyi nasıl bulacağımı bilmiyordum ama araştırdıkça bu karmaşık gibi görünen labirendin içinden yavaş yavaş ağır adımlarla çıkmaya başlamıştım. Neydi bu duruma sebep olan şey ise biliyormusunuz bakış açısı ve şükür ve inançlarınız. İşte ben ilk olarak bu gerçeklerle yüzleşmeye başladım. Artık ağlayıp sızlamak yerine her yeni sabaha uyandığım için şükrediyor sağlıklı olduğum ve tüm uzuvlarım eksiksiz olduğu için şükrediyordum . Bir işim hala vardı ve bunun içinde şükrediyordum. Her sabah uyandığımda pencereyi açıp gökyüzüne bakıyor ve ben yaşıyorum ben hala varım ve duyduğum gördüğüm hissettiğim için şüküler olsun diyordum. Artık halime ağlamak yerine kaybetmediklerim için ve benden daha zor lartlarda olanları düşünerek mutlu olmayı deniyordum. Evet belkide bir oyundu bu ilk zamanlar. Ağlamamak ve isyan etmemek için direniyordum. Ama ben direndikçe değişeye başladı bir şeyler meğer ben nehri tersten yüzmeye çalışıyormuşum şimdi ise nehrin akışına bıraktım kendimi ve akışın gideceği yeri de kendim belirliyordum.

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir