Hormon Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:37

hormon bozukluğu belirtileri

Kadınlarda azlığı ve çokluğu farklı rahatsızlıklara neden olan hormon bozukluğu özellikle adet dönemi, menapoz gibi durumlar üzerindeki etkileri ve belirtileri nelerdir? Hormon bozukluğu olduğunu nasıl anlaşılır?

Hormon Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Çoğunlukla fark edilmeyen belirtileri olan hormon bozuklukları kendisini nasıl belli eder? İlerleyip sağlık problemlerine yol açmadan ve genç sex tedavi sürecini zorlaştırmadan hormon bozukluklarının ilk belirtilerini anlayıp, kendinizi takip etmelisiniz. Şüphelerinizde yanılmadığınızı anlar anlamaz da bir uzmandan hormon tahlillerinizin yapılmasını istemelisiniz.

Hormon Bozukluğu Belirtileri

Ciltte Kuruluk
Hassas ciltlerin en büyük sorunu olan ciltte kuruluk dış etkenler haricinde devamlı nemlendirici kullanmanıza rağmen cildiniz de kuru yada pul pul dökülmeler varsa, bu hormon bozukluğunun bir belirtisi olabilir.

Sivilce -Akne
Yetişkinlerde hormon bozukluğunu anlamanın en belirgin etkilerden biri ciltte devamlı olarak bulunan sivilceler sayılabilir.

Saç Dökülmesi
Değişen hormonal durum nedeni ile yaşanan erkeklerdeki gibi saç dökülmesi hormon bozukluğunun belirtilerinden biridir.

hormon bozuklugu belirtileri Hormon Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Şiddetli Adet Sancıları
Regl dönemi ağrıları aşırı şiddetli olmadığı sürece rahmin ritmik çalışmasından dolayı ise normaldir. Şiddetli yaşanan ağrılar ise rahimde yada yumurtalıklarda miyomların yada başka kadınsal rahatsızlıkların habercisi olabilir.

Kan Şekerinde Dengesizlik
Hormonal sorunlar yaşayan hastalarda kan şekeri düşüşleri yaşanabilir. Sıklıkla acıkmalar bu nedenden olabilir. Bu durum diyabet hastalığının da belirtileri arasında yer alır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar