Hobi Çalışmalarım Eski Penyelerden İp Nasil Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:32

penyeden ip yapımı

Gün içerisinde yaşadığınız koşuşturmacaya bağlı olarak kendinizi eve attığınızda yorgunluğunuzu, stresinizi, yaşadığınız olaylardan bir nebze uzaklaşabilmek şöyle koltuğa uzanıp eline kumandayı alarak olmuyor maalesef. Bu davranış sizi sadece TV ye bağımlı ve yaşanan olayları da ötelemenize neden olabilir ancak. Gününüzü güzelleştirmek ve bir nebzede olsa arınmak ve rahatlamak için bazı uğraşlar edinerek hayatınıza renk getirmeniz mümkün. Sizde benim gibi biraz değişiklik yapıp hayatınıza renk katmak isteyorsaniz haydi o zaman birlikte penye ip çalışmalarına başlayalım.
Penye ip piyasada farklı fiyatlarda gramaj olarak satılmakta. Yaptığım araştırmalarda gördüğüm 100 gr ı 6.5 ve 10 tl arasında değişiklik göstermekte. Bende hem evdeki eski penyeleri değerlendirmek hemde ekonomik olması açısından kendi ipliğimi yapmaya karar verdim. Çünkü bu şekilde hazır penye ip oldukça pahalıya gelecekti.

penyeden ip yapimi.7 180x300 Hobi Çalışmalarım Eski Penyelerden İp Nasil Yapılır? penyeden ip yapimi.8 180x300 Hobi Çalışmalarım Eski Penyelerden İp Nasil Yapılır?
İhtiyacımız olan şey sadece 8 veya 9 numara tığ oda piyasada 5 tl gibi bir fiyata satılmakta.
Gelelim şimdi penye ipi hazırlamaya. Evde ne kadar eskimiş atlet thisort varsa hepsini toparladım. Sonra bu penyeleri esneme yönüne doğru penyenin kalınlığına göre 1 veya 2 parmak kalınlığında makasla kestim. Sonra çekerek sıkı bir şekilde dolayıp ip haline getirdim. Bu yaptığım çalışmalara ait fotoğrafları aşağıda sizler için yayınladım.

Daha sonra penye ip yerine biraz uğraşmalı da olsa ekonomik olması açısından semt pazarında penye parça almaya karar verdim. Kimi 1,5-2 m2 ebatında kimi 2,5-3 m2 olan parça penyeleri tanesi 1 tl den buldum. Bu kumaşları katlayıp muntazam bir şekilde 1,5 parmak kalınlığında keserek yapmak istediğim penye ip çalışmalarım için hazırladım. Sizde bu şekilde parça penye alarak ekonomik penye ip yaparak çalışmalarınıza başlayabilirsin. Bu arada ipi keserken etraf biraz pislenmiyor değil:) Eh gülü seven dikenine katlanırmış, şimdiden kolay gelsin.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar