Havuç mucizesiyle bronzlaşın

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:53

Havuç mucizesiyle bronzlaşın

Yaz sezonu başladı ve tatile gitme hazırlıkları yavaş yavaş başladı. Bazıları yakın çevrede, bazıları uzak yerlere gitmeyi planlıyor. Yazın ayları bronzlaşarak güzelleşmek isteyenlerde oldukça fazla. Ama istendiği gibi bronzlaşmak kısa süreli bir tatil için mümkün olmaz. Kısa sürede bronzlaşmak hemde doğal yolla bunu gerçekleştirmek için çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Havuç kremi, doğal yapısı ile bronzlaşmanızı sağlayacak. Ancak daha da doğal olsun ben krem kullanmam derseniz size bir de evde hazırlayacağınız havuç losyonu tarifi vereceğim.

Havuç kreminin yapısı

Bir kaç gün yüksek faktörlü yağlarla koruyarak yavaş yavaş yana vucüdun bronzlaşması için piyasada da satılan havuç kremi kullanılabilir. Bu kremin içinde havuç yağı ile kakao yağının karışımından oluşmaktadır. Bronzlaştırıcı etkisini artırmak için son dönemde hindistancevizi yağı da bu karışımın içinde ilave edilmiştir.

Havucun A vitamini açısından zengin bir bitkidir. Bronzlaşma etkisini ise içerdiği beta karoten maddesi sağlar. Çünkü bu maddenin en önemli özelliği ten rengine olan yakınlığıdır. Tenimizde doğal bronzlaşma etkisi yaratıyor ve A vitamini sayesinde de güneşin zararlı ışınlarından cildimiz korunuyor.

Kakao yağı da bronzlaşmayı kolaylaştırdığından piyasadaki kremlerin içine ekleniyor.

havuc mucizesiyle bronzlasin 591d4ad3c3e66 Havuç mucizesiyle bronzlaşın

Havuç kreminin kullanımı

Havuç kremini sadece deniz kenarında bronzlaşmak için değilde günlük yaşamın içinde de kullanılabilir. Özellikle güneş koruyucusu olarak kullanırken bir yandan da bronzlaştırıcı krem olarak tercih edebiliriz.

Piyasada satılan Havuç kremi alırken özellikle markası bilinmeyenlerden uzak durmalıdır. Güvendiğiniz markayı tercih etmek en doğru yoldur. Fakat hiç bir bilgiye sahip değilseniz en azından içeriğinde paraben olmayanları tercih etmelisiniz.

havuc mucizesiyle bronzlasin 591d4ad40a876 Havuç mucizesiyle bronzlaşın

Havuç losyonu tarifi

Piyasadan alınan ve içinde kimyasal katılarak üretilen bir krem istemiyorsanız bu tarifi denemelisiniz.

Malzemeler (500 ml için)

– 1 adet havuç

– 4 – 5 adet ceviz yaprağı veya iki adet yeşil ceviz kabuğu

– 250 ml su

– 250 ml zeytinyağı

havuc mucizesiyle bronzlasin 591d4ad4ac14a Havuç mucizesiyle bronzlaşın

Yapımı

Havuçları küp küp doğrayın. İlk tercihiniz yeşil ceviz kabuğu olmalı, mümkün değilse ceviz yaprağını 250 ml su içinde kaynatın. Soğumaya bırakın. Sonra 250 ml zeyin yağını içine karıştırın süzerek muhafaza edilecek kaba boşaltın ve kullanın.

Özellikle cam şişe içinde saklamanızı tavsiye ederim. Ancak kullanım sırasında losyonunuzun kayganlığına dikkat edin.

Bu losyonu bronzlaşmak için kullanabilirsiniz.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar