Hangi yaşta hangi krem kullanmalı?

Hangi yaşta hangi krem kullanmalı?

Cilt Bakımı, Güzellik

20 Haziran 2017

ekledi.

Yorum Yaz

16 kez incelendi.

Cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmek cilt bakımının en önemli adımlarından biri… Peki hangi yaşta hangi krem kullanmalı?

Aslında cilt güzelliği için yaştan çok cildin neye ihtiyacı olduğu önemli. Çünkü cildin yaşlanmasında çevresel etkenler ve kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik gösterir. İyi bir genetiğinizin olması bir avantaj sağlasa da bu cildin yaşlanmasını önlemede etkili tek faktör değil. Bu artı avantajı doğru kullanmakta gerekir. Potansiyel yaşlılık belirtilerini önlemek için özellikle doğru kozmetik ürünlerinin kullanılması gerekir. Cildinize uygun ürünleri bulmanız gerekiyor.

Dermokozmetik ürünleri sunan Lierac’tan Lionel Laffon hangi yaşta hangi kremin kullanılabileceğine dair bilgiler verdi.

Hangi yaşta hangi krem kullanmalı?

20’li yaşlar: Yaşlanmanın ilk belirtileri 25 yaşından itibaren ortaya çıkmaya başlar. Özellikle göz çevresi yaşlanmanın belirtilerinin ilk belirgin hale geldiği bölge. Bu nedenle 20’li yaşlardan itibaren göz çevresi için ürünler kullanın.

30’lu yaşlar: Cildin enerjisi azalmaya başlar. Bu yüzden cilde kaybettiği enerjiyi verecek, antioksidan içeriğe sahip ürünleri tercih edin.

40’lı yaşlar: Yaşlanmanın en büyük sebebi glikoksidasyon yani şekerin ve serbest radikallerin hücrelere zarar vermesi. Hasara uğrayan hücrelerde ölüm meydana geldiği için kırışıklık ve esneklik kaybı başlar. Kadınlar bu yaşta ciltlerinin eskisi gibi ışıltılı görünmediğinden şikayet eder. Bu yüzden esneklik ve ışıltı kaybı karşıtı ürünler kullanılmalı.

50’li yaşlar: Morfolojik yaşlanma dediğimiz süreç ortaya çıkar yani cildin şekli değişmeye başlar. Yüz ovali belirginliğini kaybeder, derin kırışıklıklar ortaya çıkar. Cildi toparlayıcı ürünler kullanılmalı.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz