Hangi Renkler Hangi Renkle Uyum Sağlar.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:32

 

renkler Hangi Renkler Hangi Renkle Uyum Sağlar.

Hayatın kendi içinde yer alan renkler bizleri farklı etkiler ve bizlere farklı şeyleri ifade eder. Bu açıdan renksiz bir dünya bile hayal edilmez. Fakat renklerin hayatımızdaki yeri ve renk seçimlerimiz, renk uyumlarımız açısından ana ve ara renkler ne ifade ediyor? ayrı bir konu olsada hayatımızın her anında renklerle iç içe yaşayan ve her konuda renkleri kullandığımız bir gerçek. Ev dekorasyonundan tutun giysilerimize kadar renklerle iç içeyiz. Bu açıdan renklerin uyumu hem kombinler yapmamızda hemde bize hissettirdikleri açısından önemi büyüktür.

Duvar rengi ile mobilya rengi arasındaki uyum, kıyafet tercihlerinde hangi pantalon veya eteğin üstüne ne giymeli hangisi daha çok yakışır gibi bir çok sorunla karşılaşır ve bazen deneyerek doğru sonuca ulaşmak zorunda kalırız.

Günlük kıyafet tercihlerimiz içinde çok renklenen ayakkabı tercihleri de önemli yer tutar ve her gün acaba hangi ayakkabıyı giysem diye düşünürken klasikleşen renklere yöneliriz.

Rembe tonları en rahat kombinlenecek ve rahat kullanılacak bir renktir. Beyaz krem, kahve tonları, bebe mavisi, gri bu renk ile uyumlu renkler arasındadır. Oldukça sade ve gözü yormayan yapısı ile bir çok renk içinde kullanılabilir. Bu senenin moda renklerinden olan yeşil ise sarı, beyaz, lacivert, pudra gri, ve kahverengi ile uyum sağlar. Turuncu zor bir renktir ve bu senede hit olacak renkler arasındadır. Kahverengine olan aşkı bilinen bir gerçektir. En uyumlu ikili olmaları da bu yüzden olsa gerek. Mavi zorlu ve taşımasıda kolay olmayan bir renktir. O yüzden siyah ile her zaman rahatlıkla kombinlenerek uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir