Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:40

Her kesin kendine göre tercih ettiği bir rengi vardır. Beğendiği renk ile giyim rengi arasında da bir fark vardır. Bazen öylesine kaptırırızki kendimizi farklı renk seçenekleri arayışı içine girsekte golabımızı açtığımızda karşımıza çıkan aynı renk ve tonlardan koskocaman bir dolap. İşte buda sizin ruh halinize ve renk tercihinize göre belirginleşmesi demektir. Herkesin dolabında olmazsa olmazları arasında mutlaka siyah vardır. Bazen ise ruh halinize göre toprak renkleri ağırlıklıdır. Zarif görünmek ve kombinlenmesindeki kolaylık açısından siyah vazgeçilmezdir. Fakat siyahın bile başka renklerle kombinlenmesi sizi zevksiz yapmaya yetecektir. Bu açıdan size bilgi vermesi adına renklerin birlikte kullanılmaması gerekenlerini araştırdık ve aşağıdaki sonuçlara ulaştık.

siyah kahve kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Siyahla Kahverengi

Orta yaş ve yaşlıların rengi densede kahverengi benim sevdiğim bir renktir fakat kahverenginin siyak ile birlikte kullanılması doğru bir seçim olmayacaktır. Klas ve tarz bir görüntü oluşturmanızı engeller.

lacivert siyah kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Siyahla Lacivert

Özellikle iki renk ayrı kullanıldığında son derece zariftir fakat en çok yapılan renk hatalarından biri olup ışık altında hiçte o kadar zarif durmamaktadır.

lacivert kombin onerileri Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Lacivertle Kahverengi
Kahverenginin depresif yapısı lacivertin karamsar ve sertliği ile birleşince ortaya çıkan sonuç oldukça itici olmaktadır. Hele birde altına siyah ayakkabı ilave ettinizmi kimse size yaklaşmaz:).Lacivert yerine açık mavi tercih edilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır.
kirmizi pembe kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Kırmızıyla Pembe

Kıyafet seçimlerinde birlikte kullanılması itici görünmenize sebep olacaktır. Özellikle bebeklerin pembe takıntısı olduğu gibi sizide çizgi film karakteri haline getirecektir.

kirmizi mor kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Morla Kırmızı

İkisi ayrı ayrı oldukça şık renkler iken birlikte kullanılması negatif etki yaratmaktadır. Kırmızının ateşli gücü morun karamsar gücü birleşince ortaya çelişki çıkartıyor

yesil kirmizi kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Kırmızı ile Yeşil

Renklerin bir aradaki duruşu bile pek fazla hoş görünmüyor. Dikkat çekmek ve trafik ışığı gibi dalga konusu olmak istemiyorsanız bu iki rengi birlikte kullanmaktan çekininiz. Bu iki rengin birlikte kombinlenmesinde doğru olanı renklerden birinin daha mat veya pastel olmasından geçecektir.

gri beyaz kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Gri ile Beyaz

Beyaz siyah gibi her renge gider dense de gri ile kombinlendiğinde üniforma etkisi yaratacaktır.

gri kahvereng kombin Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Gri ile Kahverengi

Mecbur değilseniz bu iki rengi birlikte kullanmayın. Nötr renkler olduğundan mutsuz ve cansız bir kombin yapmanıza sebep olur.

turuncu sari nasil giyilmez Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Turuncu ile Sarı

Turuncu çok sevilmesine rağmen zor bir renktir. Bir de sarı ile kombinleyerek renk uyumu yakaladım derseniz olmaz.

turuncu pembe nasil kombinlenir Hangi Renkler Birlikte Kombinlenmezler.

Turuncu ile Pembe

Heyecanlı ve zor renkler birlikte kullanmak havai fişek etki yaratabilir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar