Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modelleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:39

halka31 Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modellerihalka6 Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modelleri

 

Eskiden beri süre gelen kız çeyizi hazırlıkları bazı değişiklikler göstersede halen dantel ve el emeği ile hazırlanan ceyizler eskisi kadar çok olmasada az ama öz olacak şekilde hazırlanmakta. Her geçen günse aynı modeller yerine değişik modeller isteğide her geçen gün artmakta. Bu nedenle bir çok meteryal kullanılarak değişik oya ve süslemeler hayat bulmakta.

halka41 Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modellerihalka51 Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modelleri

Bunlardan bazılarıda mekik oyasının eşdeğeri olabilecek nitelikteki halka oyalar. Hem yapılışının kolaylığı hemde istenen desen ve modelde oyalar hazırlanma imkanı vermesi açısından hanımların tercihi olmaktadır. Özellikle kız çeyizinde yer alan havlular. Bu şekilde süslenerek çeyizdeki yerini alır. Kullanımı açısından banyo ve mutfaklarda süs olarak kullanılan bu havlular ile maharetli olduğunuzunda bir belirtisi olmaktadır.

halka11 Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modellerihalka havlu Halkalı ve Sepet Havlu Kenarı Modelleri

Halkaların işlenerek hazırlanan havlu kenarlarının yanı sıra havlunun yüzeyinede yapılan işlemeler ile kombinlenmektedir.

Ayrıca günümüzde bir çok maharetli bayan bu el işlerini hazırlayarak sanat sokaklarında internette halk pazarlarında ve belirli stantlarda satışını yaparak ev ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. İş yoğunluğu ve genelde el işine zaman ayıramayan bayanların bu tür isteklerine cevap vermek için her geçen gün yeni modeller oluşturulmaktadır.

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler