Gözde Çapak Neden Olur Bitkisel tedavi Kürü.

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:15

%C3%A7ap Gözde Çapak Neden Olur Bitkisel tedavi Kürü.Gözde oluşan sarı ve yeşilimsi bir akıntının kirpiklere yapışarak gözün açılmasını bile zorlayan çapaklanma, çoğu zaman göz yaşı kanallarının kapanması ile oluşur. Çok ağlamak veya kapılan enfeksin nedeni ile oluşmaktadır.
Yeni doğan bebeklerde çoğunlukla görülen bu rahatsızlık olup, bakışma yolu ile bile bulaşabilir.
Rahatsızlık gözün kaşınması ile kendini gösterip tek gözde oluşan kızarıklık ile başlayıp diğer gözdede kendini gösterir. Çapaklanma hemen doktora gidilmesi gereken bir rahatsızlık olmasada bir kaç gün içinde geçmemesi durumunda doktora gidilmesinde  fayda vardır.

%C3%A7apak Gözde Çapak Neden Olur Bitkisel tedavi Kürü.

Eskiden beri kullanılan siyah çay suyunun soğuduktan sonra pamuğa dökülerek gözün temizlenmesi bilenen bir uygulamadır.

Bebeklerde görülen çapaklanmada ise anne sütü en iyi ilaçtır. Bir kaç damla göze damlatılarak gözün temizlenmesi sağlanır. Göz yaşı kanallarının tıkanıklığını açmak için burun ile göz çukuru arasında kalan göz yaşı kanalına elle bastırmadan dairesel olarak masaj yapılması ve burundan aşağı doğru resimdeki gibi parmağınızla kanal üzerinde yol açar gibi parmağınızı gezdirmeniz ile kanalın açılması sağlayacaktır. Bu uygulama gözdeki enfeksiyon gidene kadar devam ettirilmelidir. Eczaneden alınan bir göz teramisinide yatmadan önce göze sürüldüğü taktirde sabah kalkıldığında gözün çapaktan daha kolay açılmasını sağlayacaktır.
Anne adayında da aynı rahatsızlığın görülmesi durumunda bebeğe yapılan uygulamanın aynısı yapılmalıdır.
Bilinen diğer göz temizleme çayları arasında böğürtlen çayı ve yaban mersini çayı iyi gelmektedir.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir