Göz Kapağı Düşüklüğü Doğal Yöntem

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:22

göz kapağı düşmesi doğal maske

Göz kapağı düşüklüğü zaman içinde yer çekimi yasasına bağlı olarak düşmektedir. Bu durum bazı kişilerde oldukça fazla olup görme zorluğu bile yaşatmaktadır. Göz kapağı düşmesi kas güçsüzlüğü ve kas zayıflığından meydana gelir. Böyle durumlarda bir çok tedavi yöntemi mevcut olup en son cerrahi müdahale gerekli görülebiliyor. Bu noktaya gelmemek ve daha bakımlı genç görünmek için ise elinizde doğal imkanlarla yapılan maske ve mesajlarla kendiniz sağlayabilirsiniz. Hemde oldukça kısa bir süre içinde ve evde bitkisel el altında kullanılan malzemelerle.

Haydi şimdi bu tarifleri vererek göz kapağı düşüklüğünün doğal çarelerini görelim.

goz%20kapaklari%201 Göz Kapağı Düşüklüğü Doğal Yöntem

Malzemeler:

1-Bir yemek kaşığı yoğurt

2-Bir yemek kaşığı yulaf

3-Bir yemek kaşığı aloe vera jeli

4-Yarım salatalık

Yapılışı:

Maskemizde kullanılan yulaf ve yoğurt göz kapağının toparlanmasına etki etmektedir. Aloe vera ve salatalık ise cildi besler.  Tüm malzemeleri bir blenderdan geçirerek krem kıvamına getirilir. Krem kıvamındaki maskeyi göz kapağının üzerine sürerek gözleriniz kapalı olarak 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile yıkayınız. bu maskeyi düzenli olarak haftada 3 kere yapabilirsiniz.

Malzemeler:

1-Bir yumurta beyazı

2-Yarım salatalık.

Yumurtanın beyazı cildi besler, canlandırır ve toparlar. Bu iki malzemeyi blenderden geçirerek malzemeyi göz kapağınıza sürerek 20 dakika kadar bekletip soğut suyla yıkayınız.

hqdefault Göz Kapağı Düşüklüğü Doğal Yöntem

Malzemeler:

Tek bir yumurtanın beyazını makyaj pamuğu yardımı ile göz kapağınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Yumurta maskesinin istediğiniz her zaman yapmanızda bir sakınca yoktur. Hatta yumurtayı kırdığınızda kabuğunda kalan bir miktar beyazı hemen elinizle göz kapağınıza bile sürmeniz yeterli olur. Bunun için ayrıca bir zaman ayırmanıza bile gerek yok.

Masaj uygulamaları ise sabah akşam 5 dakika kadar kaşlarınızı kaldırarak hızlı hızlı gözlerini kırpın. Bu uygulamayı olmadı parmaklarınızın desteği ile de yapabilirsiniz. Kaslarınızın güçlendirmekte oldukça etkili bir yöntem aklınıza geldikçe uygulamanızda hiç bir sakıncası yoktur

Haydi bayanlar yaşınız kaç olursa olsun bu kadar kolay maskeleri uygulamak için mazeret bulmayın hemen kalkıp yapın.

 

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler