Göz Farının Daha Kalıcı Olması için Taktikler!

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:36

Göz Farının Daha Kalıcı Olması için Taktikler!

Göz makyajınız kısa sürede dağılıyor veya uzun süre kalıcı kalmasını istiyorsanız makyaj yapma alışkanlığınızı biraz değiştirmeniz gerekiyor. Yeni yeni trend olan makyaj bazları sayesinde kalıcı makyaj yapma olanağını sizlere sağlıyor. Göz farını daha uzun süre göz kapağınızda tutmak kadar dağılmasını da önlemenin birçok yolu var. Bu ayrıntılara birlikte bir göz atalım;

Göz farınızın gözünüzde iyi durması ve göz makyajınızın uzun ömürlü olması için ilk önerimiz göz bazı olacaktır. Göz bazıda tıpkı yüzünüze makyaj uygulamadan önce ciltteki tüm kusurları ve gözenekleri kapatarak pürüzsüz bir cilt sağladığı gibi göz bazı da far sürmeden önce göz kapaklarınıza uygulanır. Göz bazı, göz kapaklarınızı makyaja hazırlar ve göz farının sürüldükten sonra göz kapağında farın çizgi çizgi olmamasını sağlar. Göz farının sürüldükten sonra göz kapağına yapışıp, uzun süre kalıcı olmasını, aynı zamanda göz farının gerçek renginin de ortaya çıkmasını sağlar. Göz bazının ne kadar etkili olduğu anlamak için bir gözünüze baz diğer gözünüze ise sadece far sürerek test edebilirsiniz. Sizde aradaki farkı daha net görüp göz bazının ne kadar etkili olduğuna kanaat edeceksiniz.

Diğer bir uygulama yöntemi ise kapatıcı kullanarak farınız için uygun zemin hazırlayabilirsiniz. Kapatıcı, göz kapaklarınızdan daha açık tonda olduğu için göz farınızın daha fazla ortaya çıkmasını sağlar. Aynı zamanda göz iyi bir kapatıcı ise farınızın daha uzun süre kalacaktır. Ayrıca göz kapaklarınıza krem göz farı kullanmanız da toz farlardan daha kalıcı olacaktır. Ayrıca kullanımıda daha pratik olması da ayrı bir kolaylık. Benden duymuş olmayın ama size krem farlar ile ilgili birde tüyo vereyim. Eğer toz farınızın açık tonlarında krem fardan göz kapağınıza göz bazı gibi sürüp sonra toz farı sürmenizde etkili bir yöntem olacaktır. Burada krem far göz bazı yerine kullanılmış etkisine sahip olacaktır.

Göz makyajının incelikleri içinde doğru göz fırçası seçimi gelmektedir. Gözünüzle orantılı bir fırça kullanmanız doğru göz makyajının  birinci şartıdır. Yine göz makyajında en azından bir farı sürmek diğeride farı dağıtmak için iki ayrı fırça kullanılması göz farının doğru sürülmesinde önemli bir ayrıntıdır. Göz makyajı yaparken kalıcı olması kadar canlıda görünmesi için makyaj fırçasına biraz su püskürtmeniz etkili bir yoldur. Fakat burada suyun oranı da önemlidir. Bu şekilde göz farınız daha iyi göz kapağınıza yayılmasını sağlarsınız. Genel olarak yaptığınız makyajın kalıcı olması için makyajınızın en sonunda makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Bu şekilde tüm makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

 

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar