Gelin Başları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:47

Gelin Başları

Gelin başları özellikle tesettür gelinliklerde daha çok göz önünde olmak ve saçın verdiği şıklığı sağlamak için oldukça detaylı süslemelerle hazırlanmakta. Günümüzde açık gelin başı modelleri ve tesettür gelin başı modelleri olarak iki seçenek altında değişim göstererek oluşturulmaktadır.

gelin baslari 5921eda4f0088 Gelin Başları

Açık gelin başı modellerinde seçenek daha fazla olurken kapalı gelin başı modelleri tarzında ise saçlardan çok kumaş seçimleri ön planda tutulduğundan seçenekler genel olarak saten ve ipek dantel ağırlıklı olarak oluşum göstermektedir.

Bu tarz bir yapılanma içinde olan gelin başları tamamen yüz ifadelerini ön plana çıkarmak ve düğünde tüm gözlerin üzerinde olacağı bilinci ile seçkin bir kişilik ortaya koyması gerektiği bilincini benimsemektedirler.

Gelin başları gelin saçı modelleri ile bütünleştiğinden öncelikle gelin topuzu çok tercih edilen gelin başı modelleri arasında yer almaktadır. Saçların tamamını arka orta kısımda toplayarak duvak altında kabarık bir hava yaratmasını sağlaması bu konuda ayrı bir hava katmaktadır.

Ayrıca dağınık popuz yapılarak saçların şekillendirilmesi alın kısmına hafiften saçların dağılması özellikle saçların duvak altında taşırılması ile oluşturulan gelin başları duvak duruşunu da etkileyerek daha özgür bir ifade yaratmaktadır.
gelin baslari 5921eda51f120 Gelin Başları

Taçlı gelin başları oluşturulurken saçların estetiğinin yanına taşları belirgin bir taç eklenmesi ve duvakta yapılan estetik kıvrımlar gelin başı oluşturmada ayrı bir kombin yaratma konusunda değişik bir şıklık oluşturacaktır. Gelin başları arasında yer alan çiçekli gelin saç modelleri gelinlerin düğün ortamında en belirgin kişilikleri ile ilgi çekici olmasına katkıda bulunmaktadır.
gelin baslari 5921eda52e8ca Gelin Başları
Çiçekli, gelin başları oluşturulurken duvak yapısı da göz önünde bulundurularak çiçekler saçları örtmeyecek şekilde arka kısma gelecek pozisyonda yerleştirilerek saçların dalgalı havası ve duvakta ki dantellerin çiçekler ile uyumu tam bir gelin başı kombini yaratmada detayları ön planda tutacaktır.

Tesettür gelin başları oluşturma aşamasında en başta da belirtildiği gibi öncelik saçlar olmayacağı için kumaş seçimleri önem arz etmektedir. Bu tür kombinlerin oluşturulmasında gelinlik ile gelin başı oluşturmada kullanılan kumaşın bir uyum içinde olması gelinin fark edilme ve yüz güzelliğinin kaybolmamasını sağlayacak detaylardan olmaktadır.

Tesettür tarzı gelin başları içeriğinde saten kumaşlardan oluşturulan dantelli başörtü modelleri kullanılarak akıcı ce güzel görünümler elde edilebilmektedir. Bu aşama da gelin başı üzerine yerleştirilerek duvakta kaymaktan kurtulacaktır.

Kabarık tarzda yaratılan tesettür gelin başları gelinliğin kabarık oluşu ile orya çıkacağından dantel işlemelerin gelin başları üzerinde devam etmesi bütünlüğün tamamlayıcısı olacaktır. Taçlı gelin başları oluşturma konusunda tesettür kombinler içinde de kullanılması gelinlerin seçkin güzelliklerine ayrı bir hava katacaktır.

Gelin başları yapımında kullanılan aksesuarlarda gelin başları ve gelinlerin yüz ifadelerinde her seçenekte ayrı bir durum yaratacaktır.

Gelin Başları Resimleri
gelin baslari 5921eda5387bc Gelin Başları

gelin baslari 5921eda543783 Gelin Başları

gelin baslari 5921eda550c33 Gelin Başları

gelin baslari 5921eda55d7fd Gelin Başları

gelin baslari 5921eda56bbec Gelin Başları

gelin baslari 5921eda5789de Gelin Başları

gelin baslari 5921eda58671e Gelin Başları

tesettur gelin basi modelleri 591ab24906186 Gelin Başları

gelin baslari 5921eda6dacb3 Gelin Başları

gelin baslari 5921eda6eb2cb Gelin Başları

gelin baslari 5921eda6eb2cb Gelin Başları

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir