Evlilikte Mutluluğun Sırları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:22

evlilikte mutluluğun sırları

Evlilik kararı vermek, gelecek günler için büyük sorumluluktur. Bu sorumluluğun üstesinden gelmek, ayakta tutmak, ilişkinizi ve duyguları sürekli olarak taze kılmak, başlı başına bir zorluktur. Ancak başarması da imkansız değildir. Bu nedenle sizler için evlilikte mutluluk için işin erbablarından bazı öneriler derledik ve bu yazımızla ilişkinize yeni bir soluk getirmenize yardımcı olmak istedik.

İltifat Edin

Evliliğin sürekli olarak canlı, dolu dolu kalabilmesi için her fırsatta iltifat etmek büyük önem taşıyor. Bu nedenle partnerinize her zaman ve her fırsatta iltifat edin, güzel kelimelerle güne daha mutlu başlayın.

Yatağa Küs Girmeyin

Sweet Dreams Start With The Right Mattress. 3 Tips For Selecting Yours. Evlilikte Mutluluğun SırlarıEvlilikte mutlulugun sirlari Evlilikte Mutluluğun Sırları

Gün içerisinde ne yaşamış olursanız olun, tartışmanız her ne kadar şiddetli olursa olsun, akşam başınızı yastığa koyarken partnerinize sarılın ve küslüğünüzü yatak dışında çoktan bitirmiş olun.

Birbirinizle İlgilenin

Evliliği öldüren en büyük hata ilgisizliktir. İster erkek olsun ister kadın mutlaka ilgiyi hissetmek ister. Bu yüzden partnerinizle sürekli olarak ilgilenin ve onun varsa sorunlarını dinleyip çözüm bulmaya çalışın. Sürekli olarak diyalog halinde olun, onu mutlu etmenin ve ona özel olduğunu hissettirmenin yollarını arayın.

 

Geçmişi Ardınızda Bırakın Evlilikte Mutluluğun Sırları

Partnerinizle geçmişte aranızda birçok sorun yaşanmış olabilir. Eğer ilişkinizi devam ettiriyorsanız geçmişi bir kenara bırakıp bu sorunların geride kaldığını ve yaşantınıza kaldığı yerden çok daha iyi devam etmeniz gerektiğini unutmayın.

Baskın Olmaya Çalışmayıncouple yelling Evlilikte Mutluluğun Sırları

couple yelling Evlilikte Mutluluğun Sırları

Evlilik birbirinin üzerinde güç sağlamak için verilen bir savaştan çok, iki kişinin hayatlarını birbirine adamasıdır. Bu nedenle birbirinize karşı üstünlük kurmaya ve kendini istediğiniz şekle sokmaya çalışmak yerine, saygıyla ve anlayışlı olmaya özen gösterin.

Eleştirilerinizin Daha Yumuşak Bir Dille Belirtin

Eleştiri olumlu olduğunda sonuçları da iyi olacaktır. Fakat eşinizin olumsuz yönlerini, onu kötülermiş gibi eleştirerek ilişkinize zarar vermekten kaçının. Onun bu yönlerini görmesini sağlayarak kendini geliştirebilmesi adına daha tatlı bir dille ifade edin.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar