Evinizde Sarı Kullanmanın Farklı Yolları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:31

Eskiden bir çok ev sınırlı renk seçenekleri ile boyanı, koyu ve değişik renklere cesaret edilmezdi. Zamanla duvar boyalarında renk kartelasının artması ve kullanılan mekanlarda gözle görülen büyük değişiklikler insanların evlerini siyaha bile boyamasına cesaret verir hale getirdi. Evet siyah bir evde kullanılması için oldukça geniş olmalı çünkü küçük mekanlarda fazla koyu renkler ortamı kapatacaktır.

Şimdi siyah ile sarıyı gözlerinizin önüne getirin iki zıt renk fakat ikisinin bütünleşmesi harika bir uyum sağlıyor.

Koyu renk koltuklarda sarıdan oluşan yastıklar ve bu yastıkların tonlarındaki fon perdeler odanıza ayrı bir canlılık katacaktır. Duvara gelince duvarınızın sadece bir bölümünü siyaha boyayıp güzel bir sarı tablo ile de o duvarı süslediğinizde de ayrı bir havanız olacaktır. Bunun yerine tam tersi de yapılarak duvarınız siyah yerine sarı ile boyanırsa odanıza yaz mevsimini getirerek odanızda baharın esintisi ile aydınlanacaktır.

Mavi ve yeşil ilede sarı oldukça uyumludur. Koltuk renkleriniz eğer bu tonlarda ise sarı yastıklarla odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz.Bunun yanı sıra sarı bir abajur da koltuklarınızın arasında dikkat çekecektir.

Eğer salonunuzda bir şömine varsa bunu sarı tonlarda boyar geri kalan duvarları da kirli beyaz veya gri renkerle boyayıp beyaz koltuklarınıza da sarı ve gri minderlerle kombinlerseniz odanıza ayrı bir hava katmış olursunuz.

Ufak dokunuşlarla sarıyı evinizde farklı tasarımlarla da kullanarak değişiklik yapılabilir. Sarı diğer renklerle birlikte kullanılması durumunda ayrı bir hava katmaktadır. Sarının bir çok tonu bu uygulamalar için geçerlidir.

Sarı mükemmel renk tonudur. Güneşi ifade etmesinin yanısıra mutluluğunda rengidir.  özellikle asit sarısı ile  pencere çerçevesi, kapı çerçevesi, raflar ve kitaplıkların gibi alanlarda kullanılarak odanın renksizliğini kırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kapılarda bu renk boyanarak tel süpürge ile üzerine sürülmesi ile verilecek desen görmeye değer olacaktır.

Hardal ve altın gibi daha koyu sarılar oldukça yumuşak renkler olup,  kömür grisi ile birlikte gerçekten göz alıcı olurlar ve parlak beyaz ile kullanıldıklarında canlı ve taze bir görünüm sunarlar.

Sarı bir kanepe ve saks mavisi hatta mor iki berjer ile yapılacak bir kombinde oldukça şıklık katarak Sarının enerjisi ile evinize adeta güneşi getirecektir. İyi kombinlendiğin de oldukça şık duran sarı bazı kişilerde asabiyet uyandırdı söylendiğinden iyi analiz edildikten sonra mobilya seçini yapılmasında fayda var.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir