Eviniz İçin Şahane Aydınlatma Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:06

11862988 10154351989749625 1527414083 o Eviniz İçin Şahane Aydınlatma Fikirleri

Evin ilk girişi olan antre ve koridorlar ilk izlenim için dekorasyon da oldukça önemlidir. Evin diğer odalarına açılan koridorunuzu size özel bir hale gelmesi için aydınlatma ve kullanılan mobilyalar çok önemlidir. Tüm günün yorgunluğunu ve gelen misafirlerinizi ilk karşıladığınızda hissedilen o rahatlama duygusu özeldir.

Antre ve kolidor şekil açısından farklılık göstermekle birlikte, kimi antre gemiş kimi ufak kimi koridor yapıları da uzun ve dar bir şekil de olabiliyor. Koridorunuzun yapısına göre farklı tasarımlar yaparak  ev dekorasyonunuzda farklılıklar yaratabilirsiniz. Sade yada gösterişli koridor dekorasyonlarınızı farklı aydınlatma ürünleri ile görsel olarak daha zengin hale getirebilirsiniz. Evin ilk girişlerinde görmeye alışkın olduğumuz vestiyer modellerinin yanı sıra diresuar ve ayna modelleri ile dekore edebilirsiniz.

Diresuarlar ilk girişte oldukça hoş bir görüntü sergilerken üstüne konulacak sağlı sollu iki abajur da son derece şık bir görüntü yaratacaktır. Bu abajurlar diresuarın rengine duvarlarınıza göre seçilebilir. Krem rengi veya eskitme tarzda bir diresuarınız varsa yine krem rengi abajur şık duracaktır. Mavi tonlarında bir diresuarınız varsa siyah abajur ile oldukça şık bir bütünleşme söz konusudur. Tavanda ise çok büyük olmayan ve girişte kullandığınız mobilya veya ayna ya uygun bir avize seçmeniz önemlidir. Antrelerde de led aydınlatma şekilleri, asma tavan ve alçıpanlarla birleşerek iç mekan tavan dekorasyonuna büyük katkı sağlıyor. Bu tarz bir aydınlatma tüm evin odalarında da kullanılarak ayrı bir dekor verilmesi mümkün. Led aydınlatma seçenekleri çok olduğu için mutlaka size uyan bir tanesi salonunuzu süsleyecektir.

Aydınlatma ürünleri dekorasyon da önemli bir ayrıntıdır. Odaların konseptine göre farklı avize modelleri tavan dekorasyonun da yerini alırken özellikle salon avize modelleri oldukça popüler bir hale geldi.

Evinizde dekorasyon ve mobilya olarak en çok özendiğiniz mekan olan salon, gelen konuklarınıza konforlu ve şık bir ortam olarak sunduğunuz gibi tarzınızı da belli eden önemli bir detaydır. Salon dekorasyonun da oldukça şık duran avize modelleri odaya bambaşka bir hava katarken odanıza da ayrı bir şıklık katarak görsel olarak katkıda bulunuyor. Salon aydınlatma modelleri mobilyalarınızın tarzına göre spor ve lüks avize olarak seçilmelidir.

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler