Evde Migrene Acil Çözüm

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:15

Migren ataklar halinde gelen ve bazı durumlarda 3 gün devam eden oldukça şiddetli bir hastalıktır. Koku, yenilen bazı besinler, sigara ve alkol tüketimi özellikle mayalı olanlar migreni tetikleyerek şiddetlenmesine neden olur. Migren kendini hissettirdiği an önlem alınmazsa size günlerce şiddetli baş ağrıları çektirebilir. Migren geliyorum sinyalleri vermeye başladığı an bazı yöntemleri uygulayarak kurtulabilir yada şiddetini yavaşlatabilirsiniz.

Evde Migrene Acil Çözüm

Migren ağrısı kendini hissettirdiği an hemen kullandığınız ilaçlarınız varsa ağrı ilerlemeden hemen ilacınızı almanız  her zaman öncelikli adım olmalıdır. Ağrı şiddetlendikten sonra alınan ilaç o kadar etki göstermeyecektir.

Aldığınız bir ilaç dahi olsa ağrılarınızın başladığını hissettiğiniz an karanlık ve sessiz bir odaya geçip, uzanmanız gerekir. Odanızda lavanta kokusu bulundurarak rahatlama anında size kolaylık sağlayabilir.

evde migren tedavisi 300x150 Evde Migrene Acil Çözüm

Evde Migrene Acil Çözüm

Kafeinli içecekler fayda sağlasa da başlamış olan ağrılar varsa içmeyin uyumanıza engel olabilir. Alkol içeren içeceklerden, çikolata ve peynir gibi mayalı besinlerden uzak durun.

Nefes egzersizlerinden yararlanabilirsiniz. Ya da sakinleştirici müzikler dinleyebilirsiniz.

Bir elinizin baş ve işaret parmağı arasında kalan kısmı diğer elinizle sıkıştırın canınızı hafif acıtacak kadar sıkın. Bu masajı bir kaç sefer denedikten sonra aynı işlemi diğer eliniz için de yapın. Bu ağrı engellemede kullanılan yaygın bir yöntemdir. Ayrıca kulağın yan üst kepçe kıkırdak kısma baş ve işaret parmağınızla canınız acıyana kadar sıkın ve bir kaç defa tekrarlayın. Elinizi bıraktığınızda yanma ve acı hissettiğinizde baş ağrınızı unutup kulağınıza odaklanmanız migren ağrısını hafifletecektir.

Başınızın üst kısmına ve boynunuza soğuk press uygulayın. Bu baş bölgesindeki kan akışını azaltabilir.

Ayaklarınızı yada ellerinizi sıcak su ile yıkayın. Kan akışı bu bölgeye yoğunlaşarak migren ağrınızı hafifletebilir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir