Evde Dudakları Dolgun Gösteren Ruj Yapımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:41

Evde Dudakları Dolgun Gösteren Ruj Yapımı

Eskiden tabiri caizse köfte dudak şimdinin modası oldu. Ehhhh kötüde görünmüyor hani. Tabii önemli olan yüz yapınızla doğru orantılı olması kadar doğalda durması.Bunun yanı sıra dudakları ince olan bir çok bayanda bu görüntülerinden oldukça şikayetçi. Dudakları dolgunlaştırmak için piyasada bulunan bazı rujlar makyaj hileleri geçici çözümler sağlarken, evde yapılabilen bitkisel formüllerle dudakları daha dolgun ve kalın göstermenin mümkün olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel formülle kendi rujunuzu kendiniz yapabilir, daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak’ın evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel formülleriyle kendi rujunuzu kendiniz yapabildiği tarif.

Dudak dolgunlaştırıcı Ruj (Lip Gloss)

Malzemeler:

– 1 yemek kaşığı Balmumu – yoksa vazelin ( eritebilmek için altında kaynar su dolu kap olmalı)
– 1 tatlı kaşığı Gliserin
– 1 çay kaşığı karabiber yağı
– 1 çay kaşığı Aloevera yağı( sarısabır)
– 1 çay kaşığı kırmızı gıda boyası
– 1 çay kaşığı Vanilya

Yapılışı:

Balmumu balmari usulu altında su kaynatarak eritildikten sonra tüm malzemeleri bu eriğin içine ilave ederek karıştırdıktan sonra kullanmaya hazır doğal bir ruj olur. Bu karışımı muhafaza etmek için bir kabın içine alıp her gün dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu arada içeriğindeki yağlar nedeni ile dudaklarınızda nemlenmiş olacaktır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir