Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:34

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Çevresel etkenler güneş ışınları, kötü beslenme alışkanlıkları ve özellikle sigara gibi alışkanlar cildi yıpratan ve yaşlandıran etkenlerdir.Bu etkiler nedeni ile ciltte yağ oranı artıp gözeneklerin içleri siyah noktalarla dolmakta ve zamanla bu gözenekler büyümektedir.

Doğal bir süreç olan yerçekimi etkisi de ciltte erken yaşlanmayı hızlandırarak yaşınızın bile üstünde görünmenize sebep olacaktır. Bu sebeple genç kalıp yaşlanmak sizin elinizde.

Vücudumuzun %60 ına su dersek genç kalmak daha sağlıklı olmak için bol su tüketip cildinize gereken nemi vermeniz birinci kuraldır.

Günlük hayatın içindeki etkilerle kapanan cildi nefes aldırmak ve temizlemek için belli dönemlerde yüzünüzdeki gözenekleri açmak için buhar banyosu yaptırıp bir havlu ile yüzü dinlendirip ondan sonra gözenekleri temizlemeye başlamalıdır. Bu uygulama için kaynar bir suya başınızı 30-35 cm mesafede tutarak başınızı örterek suyun buharını 5 dakika kadar tutmanız yeterlidir.

Buhar ile açılan gözenekleri temizlemek için bir makyaj pamuğu ile cildi tahriş etmeden yumuşak dokunuşlarla silin. Sivilce ve akneleri sıkmaya uğraşmayın BU şekilde buhar banyosunu hafta bir yapmanız cildinizin canlanması için oldukça iyi gelecektir.

Gül suyunun cilt temizliği ve sıkıştırı özelliği olduğundan cildiniz için iyi bir tonik görevi görecektir. Her gün yatmadan önce cildinizi gül suyu ile temizlemeniz cildinize ayrı bir ışıltı getireceği gibi ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde de yardımcıcı olacaktır. arcelik servisi goztepe Cildinizi genelde soğuk su ile yıkamanız kan dolaşımını hızlandıracağı için gün içersinde cildinizi korumada etkili olacaktır. Gül suyunuda buz dolabında muhafaza edip soğuk olarak uygulamanız hem cildinizi nemlendirip temizlerken bir yandan da kan dolaşımınızı arttıracaktır.

Yorgun gözler ve torbalar içinde gözünüze soğuk gül suyu ile tampon yapıp 10 15 dakika kadar gözlerinizin üzerinde bekletmeniz göz torbalarını indirip gözünüzün yogunluğunu alacaktır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar