Ev Dekorasyonları İçin Aydınlatma Seçimi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 21:29

ayd%C4%B1n Ev Dekorasyonları İçin Aydınlatma Seçimi

Yaşam alanlarının dekorasyonunda önemli bir ayrıntı da aydınlatmadır. Doğru bir aydınlatma ile ortamın daha ferah ve büyük görünmesinin sağlanması mümkündür.

Salon aydınlatması: Salonlarda kullanılan aydınlatma daha çok görsellik içeren dekoratif amaçlı yapılan diğer mobilyaları tamamlayan bir unsurdur. Salonların hem oturma alanında hemde yemek alanında aydınlatma yapmaya dikkat edilmelidir. Salon aydınlatmasında genelde avize ve onu destekleyen renkli aydınlatmalar kullanılmalıdır. Bunun dışında kullanılacak abajur ile dekoratif açıdan şık bir ortam yaratılır.

  • Mutfak aydınlatması: Yemeklerin hazırlandığı ve ailecek yendiği bu alanlarda hijyen önemli bir kuraldır bunun sağlanması için etkili bir aydınlatma gerekir. Bu alanda genelde tavan aydınlatması ve tezgah üzerinde kullanacağınız led ışıklandırma ile aydınlatma güçlendirilmiş olacağı gibi ortama da şıklık katacaktır.
  • Banyo aydınlatması: Banyo dekorasyonunda tavana konacak bir aydınlatmanın dışında aynaya monte edilen aplik tarzı küçük aydınlatmalar veya led ışıklı aydınlatmalar ile lavabonun üstüne, kuvetin kenarlarına konacak kokulu mumlarla aydınlatma sağlanırken dekoratif olarak romantik bir görüntü sağlanır.
  • Yatak odası aydınlatması: Yatak odalarında genel aydınlatma tavandan sağlanırken hafif ışık saçan ampüllerle lokal aydınlatma ile romantizm ön plana çıkartılabilir.
  • Ev dekorasyonu için aydınlatma seçimi her oda için değişik uygulamalar yapılırken, bol ışıklandırma kullanmanız loş ışıklandırmaya göre ruh halinizin düzelmesi konusunda oldukça etkilidir. Ayrıca ışıklandırma ev dekorasyonunda uyumlu olması ferah ve canlılık kazandırırken dekorasyon açısından tamamlayıcı olup, şıklık yaratacaktır.
Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar