Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:51

kot pantalon ceplerini değerlendirme

Artık eski kotlar ne kadar moda olsa da kullanılmayacak veya modası geçmiş hemen hemen herkesin dolaplarında en az bir veya bir kaç kot kumaştan giysiniz vardır. Özellikle küçülen,kilo aldık veya verdik diye giyemediklerimiz, rengi soldu diye bir daha üzerimize geçirmediğimiz bir çok farklı sebeple ayırıp bir kenara yığdığımız kot giysileri bir çok kişi temizlik, boya- badana veya bağ bahçe işleri yaparken kullanır. Buda bir ihtiyaç olsa da geri kalan fazlalık eski kot kumaşlardan neler yapabiliriz? Bu bölümde eski kot kumaşları değerlendirme fikirlerini resimler ile sunmaya çalıştık.

eski kot kumaslardan ne nasil yapilir 300x233 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?

Eski kot pantolonların arka ceplerini kesip yine aynı kot kumaştan bir askı yaparak telefonlarımızı koyabileceğimiz minik kot telefon kılıfları yapabiliriz. Böylece şarza taktığımız telefonu nereye koysam acaba diye düşünmekten de kurtulmuş olursunuz.

eski kotlar nasil degerlendirilir 300x286 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?

Eski kot pantolon ve eteklerin ön ceplerini kullanarak resimde görüldüğü gibi kişisel temizlik malzemelerinin konularak banyo duvarına asarak, kalem, boya, makas, yapıştırıcı, cetvel vs. gibi okul araç gereçlerini koyarak çocuk odalarında kullanabileceğiniz kot kumaştan organizer yapabilirsiniz.

eski kottan organizer yapilisi 300x300 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?eski kotlarla neler yapilabilir 300x165 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?

Kot giysilerin ceplerine fermuar dikilerek telefon, cüzdan vs. konulabilecek küçük el çantaları, kot elbise ve pantolonların paça ve diğer bölümleri kullanılıp kemer ilavesi ile daha büyük çantalar yapılabilir.Yine hasır yöntemi ile de değişik ebatlarda çanta hazırlayabilirsiniz

Eski kotlardan orgu canta yapimi 257x300 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?eski kottan cuzdan yapimi 300x108 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?

Yine eski kot giysilerden elde edilecek parçaların kırlent ve yastık kılıflarında nasıl değerlendirilebileceği konusunda resimdeki örnek sizlere fikir verecektir.

eski kottan yastik yapimi 255x300 Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır? Eski kot kumaşlardan ne nasıl yapılır?

Neler yapılır diye sormak yerine neler yapılmaz demek doğru olacaktır. O açıdan sizlere fikir vermesi için bir galeri hazırladık.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar