Elmayla Cilt Beyazlatma Maskesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:11

elma ile cilt beyazlatma maskesi

Cilt beyazlatma yöntemleri arasında son zamanlarda elmanın içeriğinden dikkatleri üzerine çeken Elma cilt beyazlatma maskesi… Canlı ışıl ışıl ve cilt renginizin eşitlenmiş olduğu bir ciltde sahip olmak istiyorsanız işte size bir önerimiz var.

Bir çok kadın kendince sebeplerden dolayı ten rengini beyazlatmak istiyor. Bunun için estetik merkezlerinde farklı çözümler mevcut ama evde cilt beyazlatma işlemini mutfağınızdaki malzemelerle de başarabilirsiniz.

elma ile cilt beyazlatma 300x123 Elmayla Cilt Beyazlatma Maskesi

Elma ile cilt beyazlatma maskesi

1 tane kırmızı elma

1 su bardağı süt

1 tatlı kaşığı kadar limon

Elmayı küçük parçalar halinde bölün. 15-20  dakika kadar sütün içinde bekletin. Bekletilmiş elmayı mikser yardımı ile macun kıvamına getirin. 10 dakika kadar buzdolabında bekletin ve üzerine limon suyunu ekleyin. Maskemiz hazır artık cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat cildiniz mutlaka temizlenmiş olmalıdır. Cildinizde maskeyi yavaşça masaj yapar gibi uygulayın ve 15 ile 20 dakika tuttuktan sonra yıkayın ve cildinizin daha canlı görünmesi için bir buz parçasını yüzünüzde gezdirebilirsiniz.

Bu maskeyi her hafta cildinize uygulamanız durumunda cilt renginizi açarken cildinizi besler ve ışıl ışıl bir görünümde olmasına katkı sağlar. İlk uygulamadan itibaren değişikliği hissedersiniz. Fakat hemen cildinizin beyazlamasını beklemeyin bunun için biraz sabırlı olup maskeyi uygulamaya devam edin. Elmanın içerisindeki alfa hidroksi asitler veya AHA’nın cilt rengini açmada oldukça etkilidir. İçerisindeki maddeler üstteki derinin temizlenmesine katkı sağladığı için cildizinizi berraklaştırır.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir