Eleştiri Nedir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:36

eleştiri nedir

Eleştiri, konusu ne olursa olsun meydana getirilmiş bir eserin, bir işletmenin, her yönden incelenmesi ve değerlendirilerek bilgi vermek amacıyla yazılan yazılardır. Eleştiri diğer yazılardan daha zordur. Çünkü değerlendirilecek konu hakkında yapan kadar hatta daha bilgiye sahip olması gerekir. Bunun için gerekli donanıma sahip olmadan doğru bir eleştiri yazısının yapılabilmesi mümkün olmaz. Ayrıca eleştiri yazılarında objektif bir bakış açısı mutlak bir kural olup, aksi halde eleştirinin geçerli olmadığını söylemek doğru bir yaklaşım olacaktır.

Eleştiri Yazarlığı:

2014 ot 7 80x125 oel a l Eleştiri Nedir?

2014 ot 7 80x125 oel a l Eleştiri Nedir?

Eleştiri yazarları sektör içinde yaptıkları iş gereği fazla sevilmezler. Ama olumlu açıdan bakıldığında sanatın sanatçının gelişmesi ve ileriye doğru adım atılması için, oldukça önemlidir. Bu yüzden bu kişiler eleştirileri ve objektif bakış açıları ile sanatı güçlendiren kişilerin arasındadırlar.

Eleştiri yazarı olmak için iyi bir genel kültüre, karşılaştırma yeteneğine ve objektif bakış açısına sahip olmak gerekir. Edebiyat alanında eleştiri yazarları arasında en önemli temsilcileri ise; Namık Kemal, Ahmet Mithat Efendi, Ali Canip Yöntem, Orhan Şaik Gökyay, Mehmet Kaplan vb. sanatçılardır. Bunlar eleştiri türünün gelişmesinde en etkili isimler arasında gösterilirler.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar