Doğru Salon Dekorasyonu İçin Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:32

l salon dekorasyonu 3 Doğru Salon Dekorasyonu İçin Önerileri

Günümüzde yaşam alanlarının küçülerek salon ve mutfağın birlikte kullanıldığı 1+1 veya 2+1 evlerde L salonlar çok fazla yapılmaya başlandığından bu salonların dekorasyonu konusunda da oldukça zorlanan kişilerin olması normaldir. Tüm hayatları orada geçerken gelen gideni de orada ağırlayacaklardır. Her açıdan içeri girildiğinde sıcak bir atmosferin oluşması için bu tür salon dekorasyonunda en büyük hata salonun küçülmesine ve gözün yorulmasına sebep olan mutfakla salonu birbirinden ayırmak için yapılan boya farklılığıdır. Eğer odayı ayırmak için boya farklılığı yapacaksanız seçilecek tonları arasında hafif bir renk farklılığı ile uygulanmalıdır.

Salon dekorasyonunda en çok yapılan hatalardan biride rahat ve konforunuzdan çok görselliğe önem verilmesidir. Salon koltuğu alırken özellikle bu konunun ön planda tutulmasına özen göstermelidir unutmayın oturduğunuzda duyacağınız rahatsızlık nedeni ile görselliğin bir anlamı kalmayacaktır.

Salonların hatta evde bulunan bir çok alanın aksesuarlarla daha gösterişli bir hal alması sağlanır. Aksesuar seçerken genellikle alacağınız yere uygun ve mobilyalar ile bir bütünlük sağlaması düşüneler tercih edilir. Sırf çok beğendiğiniz için alınıp kullanılan bir aksesuar odanızda bütünlük yerine gözü yoran dikkati dağıtan hatta bir şeyler eksik kalmış havasına verecektir.

Salon dekorasyonunda olduğu gibi tüm mekanda kullanılacak boya rengini odanın ışık alma durumu göz önünde burularak ve kullanılan mobilya renkleri de hesaba katılarak yapılmalıdır.

Dekorasyon konusunda bir çok kişinin düştüğü diğer bir hata ise evine uygun mobilya ve aksesuar yerine sırf çok beğendiği veya hayali olduğu için büyük bir televizyonu hantal ve kocaman bir yemek masasını dar alana sıkıştırmak gibi hatalar yerine evinizi yaşam alanınız olarak düşünüp konforunuza göre ve yaşam alanlarına göre dekore etmek en doğru yaklaşım olacaktır.

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir