Doğru İnsana Yanlış Zamanda Aşık Olmanın Yarattığı Mutluluk ve Acı Dolu Hayatlar

Resim bulunamadı

Aşk ve İlişkiler, Kişisel Gelişim

28 Haziran 2017

ekledi.

Yorum Yaz

356 kez incelendi.

Yıllar önceydi ve hayatımın akışını değiştiren bir erkekle tanışmıştım. Kalp atışlamrı dışardan bile duyulurdu sanırım…

Yıllar önce tüm hayatımı değiştiren bir kızla tanışmıştım.

Dünyada bu duygudan daha özel ve güzel hiç bir şey yok ondan önce yaşamıyormuşum gibi hissettirmişti bana.  Gerçeği AŞK’ı anlamamı sağlayarak gerçeği görmemi sağlamıştı adeta.

Dünyanın, daha önce asla görmediğim ve var olduğunu dahi bilmediğim bir noktasını görebilmemi sağlamıştı, gözlerimi açmıştı başka bir deyişle.

İlk kez aşık olmuştum hayatımda ve şimdi, geçmişime baktığımda, yaşadığım en derin unutulmaz aşkın da bu olduğunu görüyorum.

İlk kez aşık olmuştum hayatımda ve şimdi, geçmişime baktığımda, yaşadığım en derin aşkın da bu olduğunu görüyorum.

Onunla birlikteyken yaşadığınız her anın tadını çıkartırken, sahip olduğum herşeyden daha değerliydi…. Onun yanında geçiremediğim her an bir o kadar da acı çekmeme sebepti… Ne tuhaf bir duygu aynı anda hem çok mutlu, hem de bu kadar açı içinde kıvranıyor olmak.

Onunla birlikteyken sahip olduğum ritim ve yoğunluk... Onun yanında geçiremediğim her dakika için çektiğim acılar... Aynı anda hem bu kadar mutlu, hem de bu kadar perişan olunabileceğini bilmezdim.

Sizinle aynı duygulara sahip birini bulmak, tüm hayatınızı ona adamak ve sizinle uyum içinde istediğiniz biriyle karşılaşabilmek, işte bu hayatta yapabileceğiniz en mükemmel şey.

Size uygun birini bulmak, tüm hayatınızı kendisine adamak istediğiniz biriyle karşılaşabilmek, belki de bu hayatta başarabileceğimiz en mükemmel şeydir.

Fakat ne yazık ki, diye başlayınca anladınız siz onu….her zaman doğru insan ve doğru anda çıkmaz karşımıza. Sizin için geç olan onun için erkendir. Ve bu durum Sizi bir ömür peşinden sürükleyecek tarif edilemez  pişmanlık ve keşkelerle bırakır.

Fakat ne yazık ki, bu insan her zaman doğru anda çıkmaz karşımıza. İşte, bizi tarif edilemez bir acı dünyasına sürükleyen de bu olur.

Sevdiniz mi karışan çok olur ayırmak için uğraşan da…Hatta kavuşmamanız için ya biz ya o diyenler bile… Bir çıkmaza girersiniz tercih yaparak…Hayatınız bir kabusa döner adeta….Siz kavuşmuş olan şanslı kişiler sarılın aşkınıza ve bir kez daha aşık olun ona…

Çok şükür ki, bizim için doğru olan kişiyi illa yanlış zamanda bulacağız diye bir kaide yok. Fakat olduğu zamanlar da oluyor tabi, ben yaşayan bir kanıtıyım bu durumun.

Duyar gibiyim İki insan birbirini sevdiğinde, şartlar ne olursa olsun, direnir bir çözüm yolu bulur dediğinizi…Ama bazen siz direnseniz de dayanamayan ve uygunluğunu sorgulayan birileri oluyor ve size de katlanmak kalıyor geriye.

Bu tarz bir durum yaşamamış olanlar büyük ihtimalle şöyle diyeceklerdir: "İki insan birbirini sevdiğinde, şartlar ne olursa olsun, bir çözüm yolu mutlaka bulunur ve her şey halledilir."

Üzgünüm, biz o masalın başlarını yaşadık. Mutlu sonu ise yalnızca filmlerde (öyle istendiği için) veya bizlere anlatılan masallarda görebilirsiniz; erkek kızla tanışır, birbirlerine aşık olurlar ve sonsuza dek mutlu yaşarlar. Gökten üç elma düşer..vs.vs.vs.

Üzgünüm, öyle olmuyor maalesef. Bunu, yalnızca filmlerde veya bizlere anlatılan peri masallarında görebilirsiniz; erkek kızla tanışır, birbirlerine aşık olurlar ve sonsuza dek mutlu yaşarlar.

Gerçek yüzünüze bir tokat gibi çarpıyor çoğu zaman. Duygusal ve bir o kadar da karmaşık canlılarız… Elde ettiğimiz bu güzel duygunun bile içine edecek kadar hemde.

Gerçeklik adamın yüzüne bir tokat gibi çarpıyor çoğu zaman. Duygusal olarak karmaşık canlılarız ve bu yüzden içerisinde bulunduğumuz durumları da karmaşık hale getiriyoruz.

Sizin için en doğru insanı bulsanız bile, eğer siz onun için doğru insan değilseniz, giyiminiz kuşamınız hal ve hareketleriniz ilişkiniz sona erecektir.

Sizin için en doğru insanı bulsanız bile, eğer siz kendiniz, kendi benliğiniz için doğru bir insan değilseniz, ilişkiniz sona erecektir.

Bir ilişkinin sona ermesinin nedeni her zaman karşınızdaki insanın size göre olmadığını anlamanız değildir; bazen siz, olmanız gereken kişi değilsinizdir. Duygular doğru yerde yaşanır ama kişiler doğru mudur?

Bir ilişkinin sona ermesinin nedeni her zaman karşınızdaki insanın size göre olmadığını anlamanız değildir; bazen siz, olmanız gereken kişi değilsinizdir.

Eğer hayatta ciddi ve sevgi dolu bir ilişkiden daha ziyade ailenizin isteği, toplum kuralları, hayattan beklentiniz, standartlarınız bu ilişkiyi yürütebilecek cesareti kendinizde bulamıyorsanız da yaşadığınız ilişki sona erecek ve orada bir gelecek bulamazsınız.

Eğer ciddi ve sevgi dolu bir ilişkiyi yürütebilecek bir kişi değilseniz, yaşadığınız ilişki sona erecek demektir ve orada bir gelecek bulamazsınız.

Eğer sevginize ve sevdiğinize inanmak yerine başkalarının yorumlarına ve isteklerine kulak kabartırsanız bu ilişkide yetersiz kalır, kendi içinizde büyütür ve en sonunda birlikte olduğunuz masum insana patlarsınız.

Eğer bir ilişkide yetersizseniz, bu durumu kendi içinizde büyütürsünüz ve en sonunda birlikte olduğunuz masum insana patlarsınız.

Tüm dünya sevin diye haykırırken bir sözle biten bir aşk yaşadıysanız size üzülmeyin diyemiyorum, çünkü ben hala üzgünüm…Size teselli edecekse yalnız olmadığınızı ve sizin gibi bir çok insanında olduğunu bilin.

Böyle bir şey yaşadıysanız size üzülmeyin diyemiyorum, fakat en azından yalnız olmadığınızı ve sizin gibi diğer insanlar olduğunu bilin.

Birçok insan bahane uydurur; düzgün bir ilişki yürütmeye olanakları olmadıklarını, bulundukları yerin buna müsaade etmediğini buraları terk edemem ailemden vazgeçemem diyerek yaşananlar için de hayatı suçlarlar.

Birçok insan bahane uydurur; düzgün bir ilişki yürütmeye olanakları olmadıklarını, bulundukları yerin buna müsaade etmediğini söylerler ve bunun için de sürekli hayatı suçlarlar.

Bazen bir kadın için erkendir kariyeri, genç oluşu, yaşamdan beklentileri çoluk çocuğa karışmadan önce yapmak istedikleri, bunlar aşılabilecek şeyler iken, bir erkek için ise önyargılarla hareket edip o güzel yaşanmışlıkları hiçe sayarak ailesine uygun olmadığınız bahanesini söylerler.

Bir çoğu kariyerlerine odaklanmaları gerektiğini söyler. Bazıları da daha çok genç olduklarını, çoluk çocuğa karışmadan önce tek başlarına hayatın tadını çıkarmak istediklerini söylerler.

En kötüsü de kendilerini sevgilerinin gerçek olmadığına inandıranlardır. Ve hemen ailesinin istediği ile evlilik yolunda ilk adımı atarak sizi bir çırpıda hayatından çıkartırlar. Birini severler ama kendilerini yetersiz hissettikleri için ‘hayır sevmiyorum’ diye kendilerini kandırırlar.

En kötüsü de kendilerini sevgilerinin gerçek olmadığına inandıranlardır. Birini severler ama kendilerini yetersiz hissettikleri için 'hayır sevmiyorum' diye kendilerini kandırırlar.

Bu amaç uğruna tüm anılarını ve duygularını unutmaya, aşklarını kalplerinden söküp atmaya çalışırlar, birde utanmadan helallik isterler…

Bu amaç uğruna tüm anılarını ve duygularını unutmaya, aşklarını kalplerinden söküp atmaya çalışırlar.

Bunlar kişinin kendini kandırması ve gerçeğin üstünü örtmek için yapılan şeylerdir. Aşıksanız aşıksınızdır, kalbiniz de dilinizde gözleriniz de bunun aksini söyletemez size..Hatta öyle ki yıllar geçse de O kapıyı asla kapatamazsınız. Acısı geçer de yaşananlar unutulmaz Tecrübeyle sabittir.

Bunlar gerçeğin üstünü örtmek için yapılan şeylerdir. Aşıksanız aşıksınızdır, bunu hiçbir şey değiştiremez. O kapıyı asla kapatamazsınız. Tecrübeyle sabittir.

Aşık olduğunuzu kabul edin veya etmeyin; bazen bir aşka sahip çıkabilmek cesaret ister. Sizde o cesaret yoksa karşınızdaki insanın ihtiyaç duyduğu gibi sevecek kabiliyetiniz de yoktur.

Aşık olduğunuzu kabul edin veya etmeyin; bazen bir aşka sahip çıkabilecek bir kişi değilsinizdir, en azından karşınızdaki insanın ihtiyaç duyduğu gibi sevecek kabiliyetiniz yoktur.

Gerçek aşk farklıdır. Tüketen, eskiten, acıtan, arzulu bir o kadar da sakin, birliktelik duygusunu sonuna kadar hissettiren, anlayışlı ve dostçadır.

Gerçek aşk farklıdır. Bizi tüketen, eskiten, arzulu fakat aynı zamanda sakin, birliktelik duygusunu sonuna kadar hissettiren, düşünceli ve arkadaşçadır.

“Aşık oldum” dediğiniz zaman, aşkın en sade haliyle derinden ve bencilce sevebilmeliyiz karşımızdaki insanı.

"Aşık oldum" dediğimiz zaman, buradaki aşk sözcüğü, bu kavramı en sade haliyle temsil etmeli; derinden ve bencilce sevebilmeliyiz karşımızdaki insanı.

Aşk bir peri masalı değildir tabiki her anı güzel olan… Acılarla ve tükenmişliklerle de doludur. Fakat ne olursa olsun insanın asla vazgeçebileceği bir duygu değildir şu dünyada.

Aşk bir peri masalı değildir, acılarla ve tükenmişliklerle doludur fakat yine de insanın asla vazgeçemeyeceği yegane duygudur şu dünyada.

Sonunda gerçekten birlikte olmak istediğimiz kalbimizin atışını hızlandıran o mucizevi duyguyu bize yaşatan insanı bulmuşuzdur, fakat fedakarlık yaparak bizi biz yapan bazı şeylerden vazgeçemezsek, gereken tavrı koyamazsak bu aşkı gerçekte istemiyoruzdur.

Sonunda gerçekten birlikte olmak istediğimiz bir insan bulmuşuzdur, fakat fedakarlık yaparak bizi biz yapan bazı şeylerden vazgeçmek istemiyoruzdur.

Ciddi bir aşka adım attığımızda, kendimizden bir parçayı geride bırakarak onun yerine, kalbimizin onun yanında attığına inandığımız aşkın büyüsüne teslim oluruz.

Ciddi bir aşka adım attığımızda, kendimizden bir parçayı geride bırakacağız ve onun yerine, kalbimizi aşkın büyüsüne teslim edeceğiniz.

Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk diyecek cesareti gösteren var mı bu dünya da? Ben var olduğuna da cesaret edenin olduğuna inanıyorum…

Cesaret edebilir mi insan buna? Eden ediyor...

Aşkla birlikte bir parçanızıda ona teslim edersiniz. Ona gerçekten bağlanınca, geleceğe dair planlar yaparak hayallerinizi onunla paylaşır, kalbinizi tamamen ona bırakırsınız.

Bir parçanızı sevdiğiniz kişiye teslim edersiniz. Ona gerçekten bağlanınca, geleceğe dair planlar yaparak kalbinizi tamamen bırakırsınız karşınızdaki insana.

En derin ve sade aşklar, iki insanın birbirine kendilerinden bir şeyler verdiği ve kalplerini korkusuzca birbirine teslim ettiği aşklardır.

En derin ve sade aşklar, iki insanın birbirine kendilerinden bir şeyler verdiği ve kalplerini korkusuzca birbirine teslim ettiği aşklardır.

Aşık olduğumuz kişiye hak ettiği sevgiyi veremiyor, fakat aynı zamanda ayrı kalamayacak kadar da çok seviyorsak onu, ne yaparız?

Aşık olduğumuz kişiye hak ettiği sevgiyi veremiyor, fakat aynı zamanda ayrı kalamayacak kadar da çok seviyorsak onu, ne yaparız?

Yapabileceğiniz tek bir şey var: Birlikte olduğunuz insanın sizden uzaklaşmasına izin vermek, ki bu dünyanın en acı verici durumudur.

Yapabileceğiniz tek bir şey var: Birlikte olduğunuz insanın sizden uzaklaşmasına izin vermek, ki bu dünyanın en acı verici durumudur.

Sizi mutluluk denizlerinde yüzdüren aşk, işte şimdi sizi acı dolu sularda boğmaktadır.

Sizi mutluluk denizlerinde yüzdüren aşk, işte şimdi sizi acı dolu sularda boğmaktadır.

Karşınızdaki insanı kendinizden uzaklaştırmaya karar vermek, yaşamınız boyunca peşinizi bırakmayacak kritik bir karardır.

Karşınızdaki insanı kendinizden uzaklaştırmaya karar vermek, yaşamınız boyunca peşinizi bırakmayacak kritik bir karardır.

Yaptığınız tercih sizin kalan hayatınız da önemli bir noktayı oluşturacak. Kalan içinde giden için de…

En kötü yanı da, ayrı kalmaya başladıkça onu ne kadar özlediğinizi ve onsuz yapamayacağınızı anladığınız andır.

Yaşamın devamında kalan yeniden bir aşk yaşama imkanını bulabilirken giden için ise bazen keşkeler veya pişmanlıklar içinde boğulmasına…

Bundan yaklaşık 10 yıl önce tanıştığım, aşık olduğum ve yaşamımın en mutlu anlarını birlikte yaşadığım, bana sevmeyi ve sevilmeyi öğreten o kızla, o günden beri hiç konuşmadım.

kalbimin bir yerlerinde o hep duruyor ve bir parçam hala onu seviyor, hep de sevecek.

Fakat biliyorum ki, kalbimin bir yerlerinde o hep duruyor ve bir parçam hala onu seviyor, hep de sevecek.

Yaşam böyledir, hüzünlü bir şarkı gibi…

Bazılarınız, sizin için bu denli değerli olan kişiyle doğru zamanda karşılaşacak ve gerçekten mutlu olacaktır.

 Her zaman güzel şarkılar söyletmiyor insana…Bazen rakının dibini gösteriyor…

Fakat diğerleri, tıpkı benim gibi, yanlış zamanı seçecek ve yalnızca hayallerinde aşkının tadına varabilecekler. Yaşam böyledir, hüzünlü bir şarkı gibi...

Umarım benim gibi aşk acısını tadanlar güçlü kalabilmeyi ve yaşamdan vazgeçmemeyi seçebilir. Çünkü benim içinde o acı ancak ölümle son bulabilir dedirttecek kadar zorluydu.

Umarım benim durumuma düşenler güçlü kalabilmeyi ve yaşamdan vazgeçmemeyi seçebilir.

Bu denli bir acı geçer mi? Evet

‘O’ kişiyi kalbinizin derinliklerinde hep sevseniz de geçiyor hatta yeniden aşık bile olabiliyorsunuz…Yeter ki buna inanın

hayat karşınıza başkasını çıkartarak

mutluluk sizi bekliyor olacak.

Unutmayın; yeniden aşık olacaksınız ve mutluluk sizi bekliyor olacak. 'O' kişiyi kalbinizin derinliklerinde hep sevseniz de, hayat karşınıza başkalarını çıkaracak.

İnanması güç gelse de, hayatınızda doğru zamanda doğru biriyle karşılaşmanız mümkün. Birçok insana oldu bu ve sizlere de olmaya devam edecek.

İnanması güç, fakat hayatınızda doğru zamanda doğru biriyle karşılaşmak mümkün. Birçok insana oldu bu ve sizlere de olmaya devam edecek.

Sahip olduğunuz aşktan vazgeçtiğiniz bir hayat yaşamaya değmez. Aşk bu dünyada uğruna nefes alınabilecek tek duygudur.

Sahip olduğunuz aşktan vazgeçtiğiniz bir hayat yaşamaya değmez. Aşk bu dünyada uğruna nefes alınabilecek tek duygudur.

Sevdiğiniz kişiye sahip olun veya olmayın, fakat onunla yaşamayı, onu her an içinizde yaşatmayı öğrenin. İnanın dünya daha güzel bir yer olacak.

Sevdiğiniz kişiye sahip olun veya olmayın, fakat onunla yaşamayı, onu her an içinizde yaşatmayı öğrenin. İnanın dünya daha güzel bir yer olacak.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

escort izmir izmir escort bursa escort bursa escort escort istanbul gaziemir escort karşıyaka escort inegöl escort karşıyaka escort brazzers porno türbanlı porno gay porno

Bonusal

mobil ödeme bahis

mobil ödeme bahis

iddaa siteleri

bonus veren siteler

bedava bonus

deneme bonusu

neropay

casino siteleri

bedava bahis

deneme bonusu veren siteler

bedava bonus veren bahis siteleri

istanbul escort