Doğal böbrek taşı düşürme

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:57

Doğal böbrek taşı düşürme

Doğal böbrek taşı düşürmek için bitkisel kürler…

Böbreklerde oluşan taşlar çaplarına göre hiç bir şey yapılmasa bile kendiliğinden düşme eğilimindedirler. Ancak yarım santimetre den daha büyük çaptaki taşların düşmesi için böbrek taşı düşürme yöntemleri adı verilen bir takım yöntemlerin denenmesi gerekebilmektedir. Cerrahi olan ve olmayan böbrek taşı yöntemleri nelerdir ve bitkisel çözümler ile böbrek taşı düşürmek için ne yapılmalıdır.

Böbrek taşını düşürmek için rahatsızlığın başlangıç aşamasında mı yoksa kronik bir hal mi aldığı sorusunun cevabı önem arz etmektedir. Bunun için öncelikle bir doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Akut durumda olan böbrek taşı düşürme vakalarında taşın kendiliğinden düşmesi veya bitkisel çözümler ile böbrek taşı düşürme denemeleri daha olumlu sonuç verirken, uzun süreden beri devam eden kronik böbrek taşı ağrıları için ultrasonla böbrek taşı düşürme, endoskopi ile böbrek taşlarının tedavisi, ilaç tedavileri ile böbrek taşlarının düşürülmesi veya ameliyatla böbrek taşını çıkarıp alma gibi yöntemler kullanılmaktadır. Akut durumda olan böbrek taşını düşürmek için ne yapmalı bitkisel yöntemler ve doğal çözümleri nelerdir sorusuna cevap arayalım.

Böbrek Taşı Düşürmede kullanılan şifalı bitki türleri şunlardır: Mısır Püskülü, Çoban kesesi, Sedef otu, Bayır turpu, Hatmi, Hazenbel, Pekmez, Limon suyu, Limonata kürü

Mısır Püskülü ile Böbrek Taşı Düşürme Yöntemi

Nasıl Yapılır ve Hazırlanır: 100 gram kadar mısır püskülü öncelikle 1 litre suda kaynatılır ve kaynar su böbrek taşının tedavisinde kullanılmak amacıyla bir süzgeç ile süzülür. Elde ettiğimiz mısır püskülü suyu günde 1 su bardağı olacak şekilde aç karnına günde 2 kez içilir.

Çoban Kesesi ile Böbrek Taşı Düşürme Kürü

Çoban kesesi böbrek taşı söktürücü etkisi olan son derece faydalı bir bitkidir. Bu şifalı bitki ile birlikte bir başka bitkisel böbrek taşı düşürme etkisi olan sedef otu bir arada kaynatılarak demlenir. Bunun ardından elde edilen bitki çayı içerisine dilerseniz bir çay kaşığı bal ilave edilerek sabah ve akşam bir fincan kadar tüketilir. Bununla birlikte bol su içilmesi etkili bir uygulamadır.

Bayır turpu ile Böbrek Taşı Düşürme Kürü

Bayır turpu böbrekleri çalıştıran ve böbrek kumu da denilen küçük çaptaki böbrek taşlarını düşüren şifalı bir bitkidir. Bayır turpu küçük bir tencere içerisine dilimlenir ve üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Daha sonra bu suyun içerisine tatlandırıcı herhangi bir şey katmadan günde 1 kez aç karnına bir su bardağı içeceksiniz.

Hazenbel kökü ile Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür

Hazenbel kökü suda haşlandıktan sonra süzülerek elde edilen sıvı şerbet kıvamına gelinceye kadar pekmez ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan şerbetten günde iki bardak içilir.

İbrahim Saraçoğlu Böbrek Taşı Düşürmek İçin Bitkisel Çay-Böbrek Taşına Bitkisel Çözüm ve Doğal Tedavi:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu  tarafından böbrek taşı düşürmek için verilen bu çay ile özellikle sık böbrek taşı ağrısı şikayeti olanlar için gerçekten etkili ve alternatif bir bitkisel çözüm kürü.

1 su bardağı klorsuz suyu kaynatıp 3-4 dk kaynattıktan sonra 1 tatlı kaşığı kurutulmuş avokado yaprağını atıyoruz ve bu şekilde yaklaşık 10 dk kadar hafif ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Çay kaynadıktan sonra çay ısısı kıvamında tüketiyoruz. Böbrek taşlarını düşürücü avokado çayı Akşam yemeğinden yarım saat sonra 2 fincan tüketilmesi uygun olacaktır.

Bitkisel böbrek taşı döktürücü kür 5 tam gün uygulanmalı ve 5. günün bitmesinin ardından 3 tam gün ara verilmelidir. Bu ara süresince böbrek taşlarının düşmesi kuvvetle muhtemeldir. Avokado çayı ile böbrek taşı düşürme kürü en fazla 3 kez tekrarlananilir ve her tekrarın arasında 3 günlük dinlenme süresinin olması zorunludur. Aksi takdirde böbrekleri aşırı bir biçimde yorabilirsiniz. 3 tekrarın ardından tekrar avokado çayı ile böbrek taşı düşürme bitkisel kürü yapmak isterseniz 3 hafta ara vermeniz gerekmektedir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar