Dekoratif ayna yapımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:45

dekoratif ayna yapımı

Evlerimiz çoğunlukla zaman geçirdiğimiz ve aile fertleri ile birlikte anılarımızı biriktirdiğimiz yaşam alanları. Bu alanları zevkinize göre dekore ettiniz ama artık sıkıldınız mı? Biraz renk katmak ve evinizin havasını değiştirmek mi istiyorsunuz?

Ev dekorasyonu her anlamı ile maliyetli bir ihtiyaç. İhtiyaç diyorum çünkü yaşamak ve yaşamınızı kolaylaştırmak için gereken her türlü obje dekorasyonun içine giriyor. İhtiyaçlarınızın dışında sırf evi tamamlamak daha şık ve zevkinizi yansıtmak için kullandığınız bazı dekoratif objelerde dekorasyonun tamamlayıcı parçaları içinde yer alıyor. Biraz maharetiniz varsa ve kendiniz bir şeyler yapmak istiyorsanız oldukça ekonomik paralarla istediğiniz dekorasyonu yapabileceğiniz. Biraz araştırma biraz istek, biraz el becerisi ile bir çok dekorasyon objeleri hazırlayabilirsiniz.

Eee o zaman birkaç malzeme ile evinize biraz renk, biraz şıklık katmaya ne dersiniz?

İşte kısa bir sürede ve oldukça ekonomik dekoratif ayna yapımı…

dekoratif ayna yapimi. 300x169 Dekoratif ayna yapımı

Malzemeler

Ayna (İsteğe göre ebatları ve şekli değişebilir.)

Gazete veya kullanılmayan eski kumaş parçaları,

Tutkal, su, boya ve ufak bir leğen.

İşleme başlamadan önce ellerinize eldiven geçirmenizi tavsiye ederim. İlk olarak leğenin içine bir iki kaşık kadar tutkal ve bir çay bardağı suyu döküp karıştırın. Hazırladığınız tutkallı suya gazeteleri batırıp leğenin kenarına doğru istifleyin. Gazeteleri,çerçevesiz eski aynanın kenarına istediğiniz şekli vererek yapıştırın.1 gün kurumaya bıraktıktan sonra ise boyama işlemine geçebilirsiniz. Burada boyamak istediğiniz renk tamamen sizin zevkinize kalmış. Aliminyum veya altın yaldız bu tür uygulamalarda oldukça hoş bir görüntü veriyor. Eğer kağıt yerine kumaş kullanmak isterseniz yine aynı uygulamayı yapıyorsunuz. Kırılan aynalarınızıda bu şekilde değerlendirip evinizin değişik yerlerinde dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Boya olarak ilk önce siyah su bazlı boya ile astar yaptıktan sonra, üzerine Alüminyum boya ile tekrar boyadıktan sonra ise işleminiz bitmekte. Bu kadar güzel bir ayna için o kadar para harcamaya gerek yokmuş değil mi? Hemde sizin el emeğiniz ve yaratıcılığın paha biçilemez. Hadi kolay gelsin.:)

www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler