Dekorasyonda Pencere ve Perde Seçimi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:17

Ev dekorasyonunda perde ve tül seçimi aslında en önemli detaylardan biridir. Yaşam alanı içine ışığın girmesi ve dekorasyonda alanların doğru kullanımı açısından da oldukça önemlidir.

Koyu ve kalın kumaşlardan seçilen bir fon perde ışığın eve girmesini engelleyeceği gibi, hantal ve odayı küçülten bir aksesuar olacaktır. Işık odanın her zaman daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlarken daha geniz bir oda hissi uyandırır. Fon perde seçerken arcelik servisi guzelbahce kullanılan alana ve ışığın girişine göre karar verilmelidir. Açık tondaki fon perdeler her zaman odayı olduğundan daha büyük göstermektedir.

Dekorasyonda oldukça şık durmasına rağmen rustik kullanımı da küçük odalar için oldukça sakıncalıdır. Odanın derinliğini kaybettirip daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Şklık katayım derken yaşam alanınızı daha daraltmış olursunuz.

Perde ve tül seçiminde özellikle duvardan duvara ve en yüksek noktadan asmanız odaya derinlik kazandırmanın yanı sıra refah bir oda hisside verecektir. Fon perdelerinizin renkleri de mobilyalarınızla özellikle duvar rengi ile de uyumlu olması gerekmektedir. Fon perdeler duvar renklerinin bir ton koyusu olarak seçilebildiği gibi günümüz modası rengarenk çiçeklerden oluşan bahar dalı özelliğinde de olabilmektedir.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar