Daha Hacimli Kirpikler İçin 4 Adım!

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:27

hacimli kirpikler için rimel nasıl sürülür

Kirpiklerinizin daha hacimli ve güzel görünmesi için bilmeniz gereken 4 maskara hilesini denemeye ne dersiniz.

Hacimli ve uzun kirpikleriniz yoksa istediğiniz kadar makyaj yapsanız da güzelliğinizi tam olarak ortaya koymayacaktır. Her kadının en büyük hayalidir dolgun kirpikler. Bu açıdan piyasada bir çok takma kirpik satılmakta hatta saten kirpik uygulaması ile kirpikler daha dolgun ve hacimli görünmesi sağlanıyor. Fakat bu uygulamalarda belli bir süre kullanılması mümkün. Gelelim konumuza saatlerce uğraştığınız göz makyajınızı kirpikleriniz bozuyorsa 4 adımda daha hacimli kirpiklere ulaşmanız oldukça kolay.

Hacimli kirpikler için 4 makyaj hilesi:

ZİKZAK HAREKETLER UYGULAYIN

Öncelikle maskarayı kirpiklerinizin dibinden ucuna doğru uygulamalısın. Bu hareketi yaparken zikzak biçimde yapmaya çalışın. Böylece maskaranız sadece kirpiklerinin ucunda kalmayıp, kirpiklerinize dolgunluk katacak. Uygulama ilk seferde olmayabilir ama ikinci kez geç geçtiğinde maskara kirpiklerine eşit şekilde dağılacaktır.

rimel nasil surulur 300x169 Daha Hacimli Kirpikler İçin 4 Adım!

TOPAKLANMA OLUŞUMUNU ENGELLEYİN

Topaklanmanın en temel nedeni üst üste uygulanan maskaradır.  Topaklanma problemini ortadan kaldırmak kötü görüntüyü yaşamamak için yanınızda mutlaka temiz bir fırça bulundurun. Maskaranı sürdükten sonra bu temiz fırçayla üzerinden tarayarak geçin. Böylece kirpiklerinizde topaklanmış görüntü ortadan kalkacaktır. Bir maskaranın ömrü 6 ay kadardır. 6 aydan sonra maskaranızdan hayır beklemeyin. Yeni bir maskara almanın zamanı gelmiş demektir.

 

rimel nasil surulmeli 300x299 Daha Hacimli Kirpikler İçin 4 Adım!

FIRÇA SEÇİMİNİZ ÖNEMLİ

Hacimli kirpikler için fırça seçimi en önemli kısımdır. Kirpik yapınıza göre ideal olan maskarayı seçmelisiniz yoksa kirpikleriniz hacimli görünmez. Eğer hacimli kirpikler için en ideal model kısa ve tombul olandır.

 Daha Hacimli Kirpikler İçin 4 Adım!

ALT KİRPİKLERİ UNUTMAYIN

Üst kirpiklerinize maskarayı uyguladınız ama alt kirpiklerini es mi geçtiniz. Bu yöntem tamamen yanlış. Yani kirpiklerin hacimli görünmesini engeller. Üst kirpiklerinizi hacimli gösteren en önemli detay alt kirpiklerinize uyguladığınız işlemde gizlidir. İnce uçlu ve plastik fırçalar tercih edebilirsin.  Göz altına değmeden rahatlıkla alt kirpiklerinize maskara sürmek için bir plastik kaşık kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca alt kirpiğe tek kat uygulama yeterli olacaktır.

 

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar