Çok İlginç! Seksi Arka Planda Bırakanlar…

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:58

Zeki Kadın Ve Seks

Seks ve zeka; Bilim dünyasının araştırma konuları içinde yer alan ve son dönemde yapılan araştırmalarda özellikle zeki kadınların seksten daha fazla zevk aldıklarını ortaya koyuyor.  Psk. Pınar ÖZGÜNER’in  zeki kadınların seks hayatındaki farklılıklarını anlatan yazısını sizler için hazırladık.

Psk. Pınar ÖZGÜNER

Son dönemde yapılan araştırma bulgularına göre zeki kadınların seksten daha fazla zevk aldıklarını gösteriyor. İnsan anatomisinde kabul gören duygusal zekaları yönleri yüksek olan kadınlar seks sırasında birden çok orgazm oluyorlar. Buda duygularının farkında olan ve duygularını en iyi şekilde yöneten kadınlar seksten aldıkları zevki de partnerlerini de iyi bir şekilde yönetebiliyorlar. Ne istediklerini, neyden zevk aldıklarını karşı tarafa kolaylıkla belli ederek iletebiliyorlar. Bu şekildeki yapılan yönlendirmede seksten alınan zevki katlıyor.

seksi zeki kadin 300x166 Çok İlginç! Seksi Arka Planda Bırakanlar...

Başka bir araştırma sonucu ise çok ilginç; Eğitim düzeyi yüksek olan kişilerin seks partner sayısı, eğitim düzeyi düşüklere göre daha az olduğu bulunmuş. Garip gelebilir ama çok okuyanlar kendine zaman ayıranlar daha az sayıda kişiyle birlikte olmuşlar. Araştırmacılar bir de şu hipotezi savunuyorlar: Zekilik seks yapma sıklığıyla ters orantılı. 
Bu şu demek; Zeka oranınız yüksekse partnerinizle daha az sıklıkta beraber oluyorsunuz ve fazla seks yapmaya ihtiyaç duymuyorsunuz.

Özellikle iş hayatı yoğun olanlar, kariyer yapma eğiliminde bulunarak yükselmiş kişiler için seksin arka planda kalması ne kadar ilginç değil mi? İnsanlar hayat mücadelesi içinde böyle muhteşem bir zevkten uzak duruyorlar. Ayrıca sevişemeyen bir sürü de kadın var. Çalıştığım danışanlarımda da gördüğüm bir sorun bu. 35-40 yaşına gelmiş ama hayatında hiç orgazm olmamış kadınlar tanıyorum.

Biz Türkler çocukluğumuzdan itibaren seksle ilgili karmaşık mesajlar alıyoruz ebeveynlerimizden. Ben hatırlıyorum da üniversiteye ilk başlayacağım yıl Ankara’ya giderken annem şöyle demişti: “Aman kızım kendine dikkat et. Sen anladın benim ne demek istediğimi.” Hep korkutularak büyütüldük seksten. Kendimizi erkeklerden korumamız öğretildi bize. Kendimizi sona saklamamız söylendi. Sizce sağlıklı mı böyle yetiştirmek çocuklarımızı?  Sonradan da seksten zevk alamayan, korkan, vaginismus olan bir sürü kadınlar oluyor ortalıkta.

Seksten zevk almak hayat enerjisiyle doğrudan bağlantılı. Seksin insan hayatında olumlu etkileri içinde vücuttaki stresi azaltması, beyinde endorfin üretimini arttırması gibi etkileri mevcut. Bu kimyasal molekül, dopamin ve serotoninle birlikte sakinlik verip tatmin hisleri yaratıyor. Yani seks keyif maddesi haline geliyor; endorfin, serotonin ve dopamin coşku yaratıyor. Kendinizi daha formda hissetmenizi sağlıyor.
İyi haber: Sevişme sırasında harcanan kalorinin zayıflatıcı etkisi var. 20 dakikalık bir ilişkide 200 kalori kaybediliyor. Bu yarım saat tenis oynamakla eşdeğer. İyi bir seks yaşantısı olumlu düşünmeyi sağlıyor. Orgazm sonucu serbest kalan enerji, olumsuz düşüncelerin ve takıntıların oluşmasını önlüyor ve olaylara karşı olumlu bir bakış açısı kazanıyoruz.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir