Çocuklarımızı iyi yetiştiriyormuyuz?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:02

whatsapp gruplarında korkunç mesajlar

Özgürleştikçe ve daha çok alım gücüne kavuştukça mı değerlerimiz artıyor. Yoksa değerlerin maddi kaygılarla bir ilgisi yok ta biz mi çok bilinçlendik. Kafam allak bullak oldu bir anda kendimce cevaplar aradım araştırdım. Ama yinede işin içinden çıkamadım. Aslında bu yazıyı yazarken bu sabah okuduğum geleceğimiz için büyük bir risk teşkil eden adlı haberden çok etkilendim.

Çocukların kullandığı WhatsApp gruplarında dehşete düşüren tuzak! son dakika

Çocuklarımızı teknoloji ile çok çabuk haşır neşir ediyoruz. Bunun altında çocuklarımızın güvenliğini düşünmek yatıyor olabilir ama o zaman sadece alo diyebilinen bir telefon nelerine yetmiyor. Gösteriş ve çocuklar arasında rekabet biz ebebeynlerin de çocuklarınızın daha aşağıda kalmasın düşüncesiyle en iyisini alırken onlar için aslında en büyük kötülüğü yaptığımızın farkında değiliz. İşte bu durum gelecek nesilleri tehdit ederken biz ebebeynlerinde gelecekte daha büyük sorunlar yaşamamıza neden olacak. Bu yazıda bilimsel bir araştırma yok sadece benim şahsi deneyimlerim ve tecrübelerim. 70 li yıllarda doğan kişiler iyi bilir bezden bebek, makaradan araba yapan nesillerdik ve oldukçada mutlu büyüdük. Sevgiden nasibimizi fazla alamadık belki ama yinede sevildiğimizi hep bildik. Bazen öğretmenimizden azar işittik ama büyütmedik, sıra dayağından geçerken canımız acıdı ama eve yansıtmadık. Öğretmenimizden şikayetçi olmadık. Evet hak verdiğim veya doğru yapıyorlardı demiyorum ama saygıyı unutmadık. Şimdi ne değişti neden bu durumlara geldik neden bu kadar tahammülsüz ve sevgisizleştik.

Teknoloji ile geldiğimiz noktaya artık biraz dur demek ve özümüze dönmek için biraz sağduyu ve biraz nereye gidiyoruz sorusuna cevap vermenin zamanı geldi de geçiyor bile….

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar