Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Tonik Yapımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:52

cilt2 Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Tonik Yapımı

 

Cildimiz ne kadar bakımlı olursa yaşlanırken genç kalmanız yani genç görünmeniz mümkün. Bunun için cildimize gereken hassasiyeti göstermemiz gerekir. Yaş ilerlediğinde mevcut durumdan yakınıp bir şeyler yapmaya başlamak kötünün iyisi olsada geçmişin izlerini silmek için geç gelecek izleri kontrol altına almak için gereken bir uygulamadır.

Cilt çevresel etkiler nedeni ile dolar ve gün geçtikçe bu gözeneklerde siyah noktalar oluşturarak gözeneklerin büyümesine sebep olur. Büyüyen gözeneklerde cildin pürüzsüz görünmesini engeller ve zamanla cilt yaşlanmasını hızlandırır. Cilt gözeneklerinin genişlemesini engellemek daha sıkı bir cilde sahip olmak için cilt sıkılaştırıcı tonikler kullanılması gerekmektedir.

Cilt sıkılaştırması ve cildin nem oranını korumak adına bir çok kadın çok yüklü meblalarda ünlü markaların tonik ve nemlendirici alıp kullanmaktadır. Her ne kadar kaliteli olsalarda bu ürünlerin yapılışlarında kullanılan kimyasal maddeler nedeni ile belli zararlara veya alerjilere sebep olmaktadırlar. Hem maddi olarak daha ekonomik oluşları, hem de sağladıkları fayda olarak evde hazırlayacağınız tonik bu işlevleri yerine getirmektedir.

Tonik hazırlamak için;

Yarım şişe maden suyu,

1 yemek kaşığı saf gül suyu,

1 yemek kaşığı limon suyunu bir araya getirip iyice çalkalayın ve bir pamuk parçası ile tüm yüzünüzü aşağıdan yukarıya olacak şekilde temizleyin. Çene alın ve yanak bölgelerindeki yağ oranına kıyasla burun bölgesindeki yağ oranı daha fazla olduğu için bu bölgeye Birkaç kez sürerek cildinizi temizleyin. Bu şekilde cilt hem temizlenmiş hemde kan dolaşımı hızlandırıldığı için cilt daha canlı ve pürüssüz görünmesi sağlanmış olur.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir