Cilt lekeleri için patates maskesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:05

patates ile maske tarifleri

Evde her zaman elimizin altında olan patates. Sevdiğimiz bir çok yemeği olan patates içeriği ile cilt dostu bir besin.

Bitkideki içerik ile siyah noktaların çıkarılması, göz altı morluklarını,şişlikleri, göz yorgunluğunu, cilt renginin açılmasını, lekelerin giderilmesini sağlamanız mümkün. Gelelim patates ile maskenizi hazırlamaya

Bir orta boy patates

3-4 damla zeytinyağı (1 çay kaşığı)

Çiğ süt ( çorba kaşığı)

1 tahta kaşık bal

1 tatlı kaşığı yulaf unu

Patatesi kalın kabuk olarak soyun ve kabuklarını aşağıda vereceğimiz el maskesinde kullanmak için ayırınız. Soyduğunuz patatesi bir kabın içine rendeleyip diğer tüm malzemeleri de ilave ederek karıştırıp kremsi hale geldiğinde temizlenmiş yüzün her yerine sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzden ufak masaj hareketleri yaparak ılık su ile yıkayın. Bu şekilde pelingte yapmış olduğunuz için güneş ışınları ile oluşan yer yer lekeler yok olacaktır. Bu uygulama haftada bir kere yapılabilir. Patates suyu çıkartılarak her gün cilt nemlendirilebilir.

patates kabugu el maskesi 300x158 Cilt lekeleri için patates maskesi

İlk maskeyi yaparken ayırdığımız patates kabuklarını derin bir kabın içinde kaynar suda bekletin. Bu uygulama ile patatesin içindeki nişasta suya geçer.

Soğuyan suya ellerinizi sokun ve beş dakika beklettikten sonra patates kabuklarını ellerinizin üzerine koyarak masaj yapın. Bir müddet sonra ellerinizde farklılığı hissedeceksiniz. Bu uygulamayı her gece yapmanızda bir sakınca olmayıp özellikle gece yatmadan önce uygulamanız daha çabuk sonuç almanızı sağlar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler