Cildi Sıkılaştıran Patates Maskesi Tarifi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:40

sıkı bir cilt için patates maskesi

Cildinize hiçbir zararlı olmayan hergün rahatlıkla yapabileceginiz, yaptıktan sonra da ne kadar sıkı ve canlı bir cilde sahip olduğunuzu gördüğünüzde şaşıracağınız bir tarif patates maskesi.
Yapımı oldukça kolay olan patates maskesi için ihtiyacımız olan tek şey patates, rende ve bir kase.
Hazırlanışı:
Orta büyüklükte bir patatesi soyup yıkadıktan sonra rendeleyin. Suyunu iyice sıkarak posasını bir kenarı ayırın.

Cildi sikilastiran patates maskesi tarifi 300x158 Cildi Sıkılaştıran Patates Maskesi Tarifi
Öncelikle patates suyunu yüzünüzü yıkar gibi her yere sürün ve biraz masaj yapın ki kan dolaşımı hızlanarak cilt harekete geçsin. Cildinizin kuruduğunu ve girildiğini hissettiğinizde doğru yoldasınız demektir. Bir saat kadar cildinizde beklettikten sonra güzelce yıkayın ve yumuşak dokunuşlarla cildinizi silin. Patatesin ayırdığımız posalarını ise Özellikle göz bölgesine ve burnunuzun üstüne güzelce sürerek bir müddet de öyle beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
Patatesin cilde faydaları
Cilt kırışıklıklarını zaman içersinde yok eder, güneşi yanığı gibi sorunların giderilmesinde etkilidir, göz çevresindeki morlukları ve koyu halkaları patates maskesi ile giderebilirsiniz. Şiş ve yorgun gözlerin dinlendirilmesin de etkilidir, cildin derinlemesine beslenmesine, kuru cilt sorunları ile savaşmakta etkilidir. Cilt tonunu dengelemede koyu tonlu ciltlerin rengini açmada oldukça şifalı bir bitkidir. Yaşlanmayı geciktirir, anti aging etkisi vardır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir