Cildi Nemlendiren Maske Tarifleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:43

bak%C4%B1m1 Cildi Nemlendiren Maske Tarifleri

Kuru Ciltler İçin
Kuru cilt için yapılacak bakım için bir çok sağlık sorununa olduğu gibi cilt içinde önemli bir meyve olan avakado ve avakodadan yapılan maske cildinize gereken nemi sağlayacak ve cildiniz bebek pürüzsüzlüğünü koruyacaktır.

Maske yapılması için olgun bir avokado meyvesinin 4/1 i ezilir ve içine yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi yumurtanın sarısı ve 3 damla zeytinyağı karıştırılarak yüze maske olarak uygulanır 20 dakika kadar bekletilip yıkanır.

Normal Ve Kuru Cilt İçin Maskeler
1 çay kaşığı glikoz 3 çay kaşığı elma sirkesi 1 yumurtanın sarısı ¼ fincan zeytin yağı,1/4 fincan ayçiçek yağı iyice karıştırılarak bir şişe veya hava almayan bir kabın içine konularak ayazda bir gün bekletildikten sonra yüz dairesel hareketlerle bu tonik ile temizlendikten sonra ılık su ile yıkanır.

100 cl hakiki gül suyu ısıtılarak 25 gr süt tozu ve 1 kaşık bal eklenerek iyice karıştırılır ılınan karışımın içine 30 gr badem yağıda eklenerek kapalı bir şişe veya kabın içine konularak ayazda bir gece bekletildikten sonra bir pamuk yardımı ile yüze dairesel hareketler yapılarak temizlenir ve ılık su ile yıkanır

Kuru Ve Kırışık Ciltler İçin Maske
1 adet patates soyulduktan sonra yıkanıp rendelenir ve ince bir tülbent yardımı ile suyu süzülerek suyu alınarak bir parça pamuk ile yatmadan önce tüm yüz ve boyna sürülerek masaj yapar gibi sürülür ve 5 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır.

Karma Ciltler İçin Maske

Havuç,maydanoz,tere,salatalık, elma gibi bitkilerin sıkılan suları tek tek veya hepsinin karışımından oluşturulan tonik ile tüm cilde masaj yapar gibi uygulanır. 5 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra yıkanır.

Ayrıca siyah noktaların yok edilmesinde de faydalı olan 1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı yoğur ve bir tatlı kaşığı baldan oluşturulan maske cilde sürülüp 15-20 dakika bekletilip yıkanır.

Yağlı Cilt İçin Maske

Çökelek olarak bilinen bir peynir türünden 1 kahve fincanı kadarının içine 3 çay kaşığı adaçayı, 1 çay kaşığı destile suyu, 3 kaşık gülsuyu 1 kahve fincanı süt iyice çırpılıp krema kıvamına getirildikten sonra yüz ve boyun bölgesine uygulanarak 20 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir