Chia tohumu ve limonla göbek eritme

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:58

Chia tohumu limonla göbek eritme

Chia tohumu son zamanlarda adını fazla duyduğumuz bir bitki. Chia ve limon birleşimi ile en zor olan göbek eritme, hızlı kilo verme imkanı sağlıyor. Müthiş bir kür olarak kullanılan bu yöntemle hızlı bir şekilde kilo verebiliyorsunuz.

Chia tohumu, Meksika’da yetişen omega 3 ve lif açısından zengin bir bitkidir. İçerinde bulunan triptofan ile kolay doymanızı, rahat uyumanızı, ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Aztek ve Maya’lılar chia tohumlarını enerji ve dayanıklılıklarını arttırmak için kullanırlarmış. 28 gramlık chia tohumu günlük kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 18’ini karşılıyor. Chia tohumları aynı zamanda harika bir protein kaynağı olup karaciğer dostu kolesterol içermez.

 Chia tohumu ve limonla göbek eritme

Chia tohumu ve limonla göbek eritme

Limon, bol miktarda C vitamini içerir. Günde bir limon tükettiğimizde,  vücudumuzun bir günde ihtiyacı olan C vitamininin ortalama %50’ni sağlamış oluruz. Limon aynı zamanda fazla miktarda A vitamini içerir. Bunların yanında çok zengin potasyum, kalsiyum ve bakır kaynağıdır. Limon aynı zamanda obezite ile savaşır. Metabolizmayı hızlandırır.

Bal, tamamen doğal bir gıda  maddesi ve bal mide rahatsızlıklarını iyileştirmede ve diyet sırasında oluşan tatlı krizlerini önlemede etkilidir.

 Chia tohumu ve limonla göbek eritme

Chia tohumu ve limonla göbek eritme

Chia tohumu (1 yemek kaşığı)

Limon suyu (1/2 adet limondan)

Bal (1 yemek kaşığı)

Su (1,5 su bardağı)

Chia tohumlarını içerisindeki minerallerin çıkması için en az 1 saat ılık suda bekletin. Chia tohumları suyu emince, içindeki lifler nedeniyle jelimsi görünümünü alacaktır. Ardından limon bal ve su ileve ederek mutfak robotunda iyice karıştırıp soğuk soğuk için.

 

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar