Bu besinler ile gün boyu tok kalın

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:12

tok tutan besinler

Zayıflamanın ve kaliteli bir yaşamın altın kuralı sağlıklı beslenmekten geçiyor. Eğer kilo vermek ve formunuzu korumak istiyorsanız yapmanız gereken midenizi küçültmek ve açlık  hissini en aza indirmek yani tok kalmayı başarmaktan geçiyor. Bu besinler ile gün boyu tok kalırken hızlı olarak zayıflamanız mümkün. Zayıflamanın yanı sıra sağlıklı beslendiğiniz için daha zinde ve sağlıklı olmanızda kaçınılmaz bir sonuç.

Bu besinler ile gün boyu tok kalın

Diyet yaparken önerilen az yemek yeme psikolojik olarak baskı yapmasının yanı sıra kişilerin kendilerini sürekli aç hissetmelerinede sebep olur. Bu durumu ortadan kaldırmak için gün içerisinde az yiyerek tok kalmanıza yardımcı olacak lif ve protein açısından zengin gıdalar ile beslenmeniz gerekir. Bu şekilde bir beslenme ise sizi diyet psikolojisinden uzaklaştırıp eziyete dönüşmesini engellerken kilo vermenize de yardımcı olur.

tok tutan besinler. 300x160 Bu besinler ile gün boyu tok kalın

Sağlıklı Yağlar
Diyette ve günlük hayatınızda sağlıklı bir yaşam sürmek için yağ tüketimini kesmek doğru bir yaklaşım değildir. Yağ vücudun temel besin maddelerinden biridir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kaliteli yağlardır. Yağ tüketimi ile gün içerisinde sağlıklı ve zinde kalmanız sağlanır. Bu açıdan günlük yağ tüketimine örnek olarak doğal meyve ve yemiş yağlarını verebiliriz. Ceviz, badem, fındık, avakodo gibi.

Lifli Gıdalar Tüketin
Lif yapısı gereği az tüketilirken çok doyuran veya tokluk hissi sağlayan bir yapısı olduğu için düzenli olarak tüketilmesi gerekir. En çok taze sebze ve meyvelerden bu ihtiyacı karşılarsınız. Gün içerisinde porsiyonlara dikkat etmek şartı ile sebze ve meyve tüketmek uzun süre tok kalmanızı sağlarken, metabolizmanızın da hızlanmasına yardımcı olur.

Karbonhidratlara Dikkat Edin
Ehhh toplum olarak en çok sevdiğimiz “Tatlı” tüketimi kan şekerinizde istenmeyen ani yükselmelere neden olabildiğinden fazla acıkma hissine de neden olabilir. Sağlıklı beslenmek için ani değişen kan şekerinizi kontrol altında tutmak ve kan şekerini yükseltmeyecek gıdalar tüketilmelidir. Bunlar doğal meyve şekerleri yada sütlü tatlılar olabilir.

Protein Ağırlıklı Beslenin
Vücudun yağ oranını azaltırken kas oranını arttıran en önemli besin grubu proteinlerdir. Protein tüketimi ile hem uzun süre tok kalır, hemde kas kaybının önüne geçilmiş olur. Bu şekilde bir beslenme ile sağlıklı kilo vermiş olursunuz. En sağlıklı protein kaynakları ise yumurta, yoğurt ve ettir. Eğer bu gıdaları tüketmekte zorlanıyorsanız veya tüketemiyorsanız o zaman bakliyatlara yer verin.

Bitki Çayı
Sağlıklı olarak diyet yapanlar için vazgeçilmezler arasında bitki çayları yer alır. Gün içerisinde yeteri kadar tüketilmesi iştahınızın kesilmesine yardımcı olurken, vücudun gereksinim duyduğu vitamin ve minarelleride bu sayede almış olursunuz. Diyet yapanlar için en ideal diyet çayları arasında meta çayı yada zencefil çayı gelmektedir. İster kendiniz hazırlayın ister hazır olarak alıp kullanın.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar