Botoks Etkisi Yaratan Cilt Maskesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:47

botoks etkili maske

Geçen yılların etkisi, dış etkenlerin etkisi, rüzgar,güneş genler ve mimiklerin yol açtığı, ciltte oluşan kırışıklıklara karşı etkin bir yöntem olarak birçok kadın botoks uygulamasını tercih ediyor! Fakat hem geçici bir yöntem oluşu, hem doğallığın biraz dışına çıkılması, hem maddi bir külfet gerektiren botoks uygulamasını herkes yaptıramıyor veya yaptırmak istemiyor.

Peki nedir botoks uygulaması?

Botoks, Clostridium botulinum adındaki bir bakterinin toksininden (zehirinden) elde edilen bir ilaç. Çok küçük dozlarda tedaviye yönelik kullanımında kas gevşemesi yaratarak önemli fayda sağlar. Kasları hareketsiz hale getirerek kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Aslında amaç kasları harekete geçirmek ve kasları toparlayarak yüzde gerginliği sağlamak. Bu açıdan bakıldığında doğal yollarlada bu uygulama yapılabilir. Tabii biraz bilgi biraz beceri biraz istek. Kırışıklıklara karşı bu kadar etkili bir yöntemin doğal muz maskesi uygulanması ile aynı etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? Mevcut durumu düzelten ve kalıcı kılan hiç bir uygulama yok. Kendimizi kandırmayalım. Fakat mevcut durumu asgariye çekerek daha canlı görünmenizi sağlarken gelecek oluşumlarla baş etmenize olanak sağlar.

Doğal muz maskesi tarifiyle botoks etkisini keşfedin!

MALZEMELER: 1 adet orta boy muz, 2 yemek kaşığı bal, 1/4 fincan sade yoğurt

TARİF: Malzemelerin hepsini bir kase içerisine alın ve püre kıvamına gelene kadar ezerek çırpın. Daha sonra cildinize sürün ve yaklaşık olarak 20 dakika cildinizde bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın. Uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

BİLGİ : Muz maskesi içerdiği B ve E vitaminleri sebebi ile yaşlanmayı önleyici ve kırışıklık giderici olarak kullanılır. Hem cildi nemlendirir hemde yumuşaklık verirken cildi gerginleştirir.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar