Bitkisel Sabunlar Hangi Tedavilerde Kullanılıyor

Bitkisel Sabunlar Hangi Tedavilerde Kullanılıyor

Güzellik, Pratik Bilgiler

08 Temmuz 2017

ekledi.

Yorum Yaz

372 kez incelendi.

Piyasada bir çok markası ve bir çok farklı içeriğe sahip olan sabunlar mevcut. Peki siz hangi sabun neye faydalı biliyor musunuz? Alternatif tıpta tedavi amaçlı olarak uzmanlar tarafından da önerilen doğal sabunlar. Peki bitkisel bu sabunlar hangi tedavilerde kullanılıyor piyasada 100’den fazla çeşit bulunduran bitkisel sabunların özellikleri neler sizler için sıraladık.

Bitkisel Sabunlar Hangi Tedavilerde Kullanılıyor

Argan sabunu: Saç dökülmelerinde ve saç bakımında etkilidir.Kuru saçlar için ideal bir nemlendirici sayılır, Fas sabunu olarak da bilinir.

Avokado sabunu: İçindeki zengin yağ asitleri cildin nem dengesini düzenler, güçlü bir toniktir. Köpüğü ile masaj yapılarak esnek ve dinç bir görünüm sağlar.  Selülitlere iyi gelir.Ciltte oluşan lekeleri giderir.

Ballı inci tozu sabunu:  Cilt gözeneklerini temizler.Yüz ve vücut sıkılaştırıcı olarak kullanılır, parlatma özelliği de vardır. Devamlı kullanıda porselen cilt etkisi yaratır. Yaşlandıkça yorulan cilt yüzeyini kendine getirir.

Biberiye sabunu:  Özellikle yağlı saçlara sahip olanlar için idealdir.Saçtaki ve vücuttaki yağı alır, ayrıca yağ sökücü özelliği vardır. yağlı cilt bakımlarına eklenebilir.

 

Hangi sabun neye faydalı?

Çitlenbik (Bıttım, Yabani fıstık) sabunu: Bakım gerektiren saç ve vücutlar için idealdir. Cilt hastalıklarına da iyi gelir. saç dökülmesini tamamen durdurur. Kepekli saçlar üzerinde etkilidir.

Böğürtlen sabunu: Antioksidan bir sabundur. Canlandırıcı ve onarıcı etkiye sahiptir. Cilt temizliğinde güçlü bir toniktir, ciltteki yıpranmayı azaltır.

Buğday sabunu:  E,A ve D vitaminleri açısından oldukça zengindir.  Cildi yeniler, yıpranmış olan cilt yüzeyini onarır.  İçeresindeki doğal proteinler saçların dayanıklı olmasını sağlar.Nasır, topuk, el ve ayak çatlaklarına iyi geldiği görülmüştür.

Çam sabunu: Yağlı ciltler için sedef, egzama rahatsızlıklarında dermatolojik bir sabundur. Yaraların temizlenmesinde, saçların kepeklenmesine karşı kullanılır

Civanperçemi sabunu: Yüzdeki çöküntüleri giderir. Güneş yanıklarında da etkilidir. Ayrıca saç bakımı yapar. Hızlı saç uzatma özelliğine sahiptir. Sıkılaştırıcı özelliği vardır. Kadınların regl döneminde ağrıyı hafifletme etkisi vardır.

Çilek sabunu:  Antioksidandır.Kuru ciltler içindir. Pullanmayı giderir. Kırışıklıklara iyi gelir.

Damla sakızı sabunu: Özellikle 40 yaş üzeri kadınlarda yüz sarkmalarına karşı botoks etkisi yapan bir sabundur. Canlılık hissi verir.

Defne sabunu: Derideki gözenekleri açmak için ve deri hastalıklarında kullanılır. Saç köklerini de canlandırır. Mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Mantar ve egzama rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltarak vücudu hastalıklardan korur.

doğal sabun ile ilgili görsel sonucu

 

Enginar yaprağı sabunu: El ve ayak şişkinliklerine iyi gelir.İçeriğindeki bitkisel gliserin de en iyi doğal nem tutucudur.

Fesleğen sabunu: Kandaki ürik asidi azaltarak gut hastalığına iyi gelir. Sivrisinek ve haşere ısırmalarında iyileşme sağlar.Kepeğe karşı etkilidir. Vücut kullanımlarında ter kokusunu önler ve selülit tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Fransız lavantası: 17 yaş üzeri akne ve sivilce sabunudur. Sık kullanımı tahrişe neden olabilir. evinizdeki köşelere koyabilirsiniz, rahatlama sağlar.

Gül yaprağı sabunu: Hassas ciltler için makyaj temizliğinde kullanılır. Cildi nemlendirir. Doğum lekelerini yok eder. Ciltteki ölü derilerin atılmasında etkilidir. Bıttım sabunu ile kullanıldığında saç çıkarıcı özelliğe sahiptir.

Havuç sabunu: Güneş lekeleri ve çiller içindir. Güneşin zararlı etkilerinden korur, onarıcı etkisi vardır. Metabolizmayı düzenler.Antiseptik ve antibakteriyel etkileri bulunmaktadır.

Himalaya tuzu sabunu: Saçı besler. Boyalı saçlarda kullanılır. Anti-bakteriyel özelliğinden dolayı doğal bir deodorant işlevi sağlar. Özellikle cilt rahatsızlıklarında, eklem ve kas rahatsızlıklarında ağrıların giderilmesinde, dolaşım sistemi rahatsızlıklarında, cildin nemlendirilmesinde, selülit ve çatlakların giderilmesinde fayda sağlar.

Hindiba sabunu: Romatizma ve kas ağrılarında etkilidir. Ayrıca gut hastalığına da iyi gelir. Kan dolaşımı güçlendirir.

doğal sabun ile ilgili görsel sonucu

Hindistan cevizi sabunu: İltihaplanmaya karşı etkilidir. Eklem, kas, romatizma ağrılarında etkilidir. Akne döküntülerini önlemek veya azaltmak için kullanılabilir. Ciltte ki kir ve ölü hücreleri temizlemek için kullanılır.

Ihlamur sabunu: Deri kaşıntıları, yanık ve iltihaplanmalara iyi gelir. Cilt lekelerine de iyi gelir. Hassas ciltler için tavsiye edilir özellikle yüz ve makyaj temizliği için idealdir. Tahriş olan cildi yeniden yapılandırır, yeniler, deri döküntülerini giderir.

Isırgan sabunu: Saç dökülmelerine karşı ve kepek tedavisinde kullanılır.Sedef hastalığında etkilidir. Selülit ve kırışıklığı yok eder. Ağrılara karşı etkilidir. Tonik özelliği vardır ve cildi güçlendirir.

İncir sabunu: Peeling etkisiyle mat ciltleri yeniler, hücre gelişimini destekler. Saç köklerini güçlendirerek doğal parlaklık sağlıyor.

Kahve sabunu: Ağrı kesici özelliği vardır. Selülit ve cilt sorunlarında etkilidir. Ayrıca ellerinize sinen kötü kokuların giderilmesini sağlar. Metabolizmayı hızlandırır.

Kakao sabunu: Hamilelik sonrası oluşan çatlakların giderilmesinde etkilidir. Doğal antioksidan etkili nemlendirici yumuşatıcı etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırır.

Kantaron sabunu: Antiseptik özelliği ile yarada mikrop oluşmasını önler. Hücre yenileyeci özelliğe sahiptir. Yaraların iyileşmesinde etkilidir.

Kara üzüm sabunu: Cilt koruyucudur ve varis tedavisinde kullanılır. Solgun ve cansız ciltleri normal hale getirir. Cildin daha sık ve elastik olmasını sağlayarak kırışıklıklara engel olur. Kılcal damarları onararak, cilt kırışıklıklarını düzeltmekte, cilt sarkmasını engellemektedir.

Karanfil sabunu: Düzenli kullanıldığında yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları en aza indirir.Yalnız 45 yaş üzeri kişiler kullanabilir. Damar yapısına faydalıdır. Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sebebiyle karanfil sabunu cilt temizler. Antioksidan c vitamini sayesinde cilt toksinlerden arındırır ve dirilik ,tazelik sağlar.

Katran sabunu: Egzama tedavisi ve kaşıntı için kullanılır. Varis ağrılarını iyileştirir. Sistit rahatsızlığının oluşturduğu iltihapları giderir. Katranda bulunan koku nefes alımını rahatlatır. Saçkıran tedavisinde kullanılır.

Kayısı sabunu: Kuru ciltler için nemlendirici olarak kullanılır.Yaşlanmaya karşı etkilidir. Cildi kurutmadan yağ oranını dengeler. Sivilce ve akne lekelerine karşıdır. Cilt hücrelerini hızla yeniler.

Kil sabunu: Ölü derileri temizler, cilde canlılık verir. iyah nokta ve akne oluşumunu engeller. Cildi derinlemesine temizler. Sıkılaştırıcı özelliği vardır. Cildi besler ve toksinleri atar. Ciltteki fazla suyu atar. Mineral ve vitamin kazandırır.

Kükürt sabunu: 14, 17 yaş ergenlik dönemi sivilce sabunudur. Siyah noktaların, sivilcelerin ve aknelerin oluşmamasını sağlar. Kurutucu, antiseptik ve antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Kivi sabunu: İçinde C, E ve A vitaminleri bulunmaktadır.Özellikle kuru ciltlere tavsiye edilir, oldukça yumuşak ve besleyici bitkisel bir sabundur.Kuru ciltler için ideal nemlendirici sabundur.

Keçi sütü sabunu: Cilt ve yüz lekelerinin giderilmesinde kullanılır. Cildin nem oranını gün boyu korur. Cilde yumuşaklık verir,gençleştiri ve sıkılaştırır.

Zeytinyağı sabunu: Antiseptik bir sabun olup pişik, ısırık, sivilce, mantar gibi hastalıkları yok ettiği görülmüş olup cilde canlılık kazandırır. Antiseptik özelliği sayesinde yüz ve vücut derisindeki sivilce tahriş egzama mantar sedef pişik isilik alerji gibi cilt rahatsızlıklarında kanıtlanmış yararları vardır. Cilt hastalıklarına karşı cildin direncini artırır.

doğal sabun ile ilgili görsel sonucu

Limon sabunu: Yağlı ciltler için ideal temizleyicidir.Mantarı temizlemek  ve ayak kokusu sorununu engellemek için kullanılır. Duşta kullandığınızda sinek ve diğer böceklerin gelmesini engeller.

Mango sabunu: Mantar hastalıklarında kullanılır. Böcek ısırıklarını hafifletir. Gebelikte Çatlakları önler. Deri alerjilerini hafifletir. Kas yorgunluğu, ağrı ve gerginliğe iyi gelir. Cildin soyulmasından, bronzlaşmasından sonra cildi düzenler.

İlgili resim

Melisa sabunu: A vitaminli, cilt güzelleştirici ve ferahlatıcı sabun. Antibakteriyeldir. Kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Maydanoz sabunu: Cilde ve saç dökülmelerine iyi gelir. Ergenlik sivilcelerine de iyi gelir.Güneş lekeleri,ciltte kararma ve aknelere birebir çözüm sağlamaktadır.

Menekşe sabunu: Hassas ciltlerde kızarıklık ve alerjide kullanılır.Sivilce ve lekelrden arındırır.

Meyankökü sabunu: Vitiligo, sedef, behçet, kanser ve lösemi hastalarında kullanılır. Antiseptik, diüretik, detoks ve tonik özellikleri, akne, selülit ve ödem için oldukça faydalıdır. Doğal bir diş macunu olarak kullanılabilir. Sedef, behçet, lüpus türleri, pernisiöz anemi, hashimoto gibi rahatsızlıklarda kullanılır.

Nane sabunu: Mikrop kırıcı sabundur. Emziren anneler nane sabunu köpüğü ile göğüslerine masaj yaparlarsa anne sütünü artırır. Cildin doğal ve koruyucu asit tabakasının yenilenmesine yardımcı olur. Tüm cilt tiplerini hassasça temizler.

Nar sabunu: Yaşlılığı tersine çeviren, cilt besleyici ve sıkılaştırıcıdır. Cildi besleyerek cilt dokusuna elastikiyet kazandırır. Böylece cildi gençleştirir. Anti oksidant özelliği de bilinmektedir.

Okaliptus sabunu: Siyah nokta ve gözenekler için kullanılır. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildi besler, canlandırır, nemlendirir.

Okyanus sabunu: Ferahlatıcı duş sabunudur. Nemlendirici özelliği ile tıraş sonrası kullanıma uygundur.

Orkide sabunu: Derin kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Pürüzsüz parlak bir cilt oluşmasını sağlar. Kokusu ile etkili bir afrodizyaktır. Cilt hücrelerini yenileyici ve gençleştirici etkiye sahiptir.

Papatya sabunu: İltihap giderici mantara ve egzamaya karşı etkilidir. Selülit tedavisinde kullanılır. Saç yıkamada kullanıldığında kepek sorunu ile savaşır ve saç rengini açmada yardımcı olur.

 

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

escort izmir izmir escort bursa escort bursa escort escort istanbul gaziemir escort karşıyaka escort inegöl escort karşıyaka escort brazzers porno türbanlı porno gay porno

Bonusal

mobil ödeme bahis

mobil ödeme bahis

iddaa siteleri

bonus veren siteler

bedava bonus

deneme bonusu

neropay

casino siteleri

bedava bahis

deneme bonusu veren siteler

bedava bonus veren bahis siteleri

istanbul escort