Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 05:27

Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

İşleriniz kolaylaştırıp kendinizi zora sokmadan ve oldukça pratik yapabileceğiniz bilgilerden derlenen yazımız oldukça işinize yarayacak. Hele hele evde çivi çakarken parmağına vurmayan yoktur sanırım. Meğer ne kadar kolay mış parmağı çekiçten korumak.:) Gelin bu pratik bilgiler nelermiş hep birlikte görelim…

Genelde mutfağa, tuvaletlere ve çocuk odalarına koyduğunuz çöp kutusunun kenarlarına çengeller yapıştırarak çöp poşetlerinin kutunun içine kaçmasını engelleye bilirsiniz.

pratik bilgiler 169x300 Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Çoğu zaman oda değişikliği yaptığınız veya taşınırken dolapta içlerinde askıda bulunan kıyafetlerinizi askıdan çıkarmadan zorunda kalırsınız. Tabi bu işin birde düzenleme süreci var. Eh askılara yeniden takıp dolabı düzenlemekte sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bu işten yırtmak için askıların üzerlerine battal boy çöp poşeti geçirebilir yada streçle sararak yeni yerlerine geçene kadar muhafaza edebilirsiniz.pratik bilgiler. 225x300 Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Bende öğrendiğimde aaaa! gerçekten öylemi dediğim bir bilgi bu. Birçok diş fırçası özellikle ön kısımların da farklı renkte bir bölüm vardır. Bu bölümün renkli olmasının sebebi kullanmanız gereken diş macunu miktarını göstermek için bir işaretmiş.

pratik bilgiler.1 300x199 Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Her kullandığınızda ucunu aramak zorunda kaldığınız plastik bantları, özellikle koli bantlarının  uc kısmına bir ataç yapıştırabilirsiniz. Diğer bir bilgi ise kıyafetlerinizden toz toplamak için koli bantları oldukça işe yarıyor.

pratik bilgiler.2 226x300 Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Sanırım yaş ilerledikçe bu sorun daha çok artıyor. Çünkü bende artık bir solukta geçirdiğim o ipi şimdi geçirmekte zorlanıyorum. Eh durum böyle olunca sinirlenmemek ve ipliği iğneye kolayca geçirmek için ipin ucuna biraz saç spreyi sıkmak yeterli olacaktır.

Elektrikli süpürge ile çoğu zaman yere düşmüş küçük parçaları da çeker ve sonra toz torbasının içinde aramak zorunda kalırız. Böyle bir durumda torbaya kaçırmadan çekmek için süpürge borusunun ucuna herhangi bir çorap geçirmeniz işinizi görmeye yeterli olacaktır.

Tam bir yere yetişmeye çalışırken son dakikada takmaya uğraştığınız bilekliğiniz ister istemez sizi biraz uğraştıracaktır. Ya takmadan çıkıp birinden yardım alabilirsiniz. yada tek başınıza uğraşmadan takmak için bir ataçtan faydalanabilirsiniz.

pratik bilgiler.3 218x300 Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Severek giydiğimiz rugan ayakkabıları parlatmanın ve ilk gün ki gibi görünmesini sağlamanın en iyi yolu camsille silmektir.

Tuvaletlerinizin her sifon çektiğinizde güzel kokması için tuvalet kağıdının karton kısmına kalıcı esansı bulunan yağlardan bir kaç damla damlatmanız, her kullandığınızda tuvalete hoş kokular yayılmasını sağlayacaktır.

Geldik evde yapılan küçük kazaların başında yer alan çivi çakmanın püf noktasına. Elinize vurmadan çivi çakmak için bir mandalla çiviyi tutmanız yeterli olacaktır. pratik bilgiler.4 300x222 Bilmediğinize Üzüleceğiniz Pratik Bilgiler

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler