Bikini bölgesi kararma çözümler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:52

bikini bölgesi doğal beyazlatma yöntemleri

Bikini bölgesindeki kararmalar görsel olarak sizi rahatsız ettiği gibi yaz aylarında özellikle mayo veya bikini giymeye cesaret edemiyorsanız tam size göre bir konu. İşte bikini giymenizi sağlayacak, bikini bölgesindeki kararmalara bitkisel çözümler…

Bikini bölgesi kararmalarına bitkisel çözüm önerileri

Aloe vera
Aloe vera içeriği nedeni ile kozmetik sektörünün en çok başvurduğu değerli bir bitkidir. Yaprağı etli bir görünümde olan bitkinin yaprağından bir parça aldığınızda içinden çıkan jeli kararan bölgeye sürüp 20 dakika beklettikten sonra duru suyla yıkayın. Bu uygulamayı her gün rahatlıkla yapabilirsiniz.
Limon suyu
Bir parça limonu bikini bölgesine sürün ve 10-15 dakika beklettikten sonra sadece suyla yıkayın.
Ya da 1/2 limonun suyunu, 1 kaşık yoğurt ve 1/2 çay kaşığı balla karıştırıp hassas bölgeye uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayın.
Limon cildinizi kurutacağı için bu işlemden sonra nemlendirici, hindistan cevizi yağı yada zeytinyağı sürün.
Tüy alımı yaptığınızda limon iritasyona sebep olacağı için böyle bir uygulamadan kaçının! Limon uygulamasından sonra 1-2 gün cildinizi güneşten uzak tutun!
Salatalık suyu
1/2 salatalığın suyunu çıkarıp bütün bikini bölgesine sürdükten sonra 10-15 dakika bekletip yıkayın. Günde 2 kez tekrarlayın. En kötü ihtimalle salatalık kabuğunu kalınca kesip bölgenin üstüne yerleştirip bekletin.
Veya 2 kaşık salatalık suyuyla 1/2 kaşık limon suyu ve 1/2 kaşık zerdeçal tozunu karıştırıp kararan bölgeye sürün. 10 dakika bekletip soğuk suyla yıkayın. Günde bir kez tekrarlayın.
Domates
Domatesi kesip yuvarlak hareketlerle kararan bölgeye uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın. Günde bir kez tekrarlayın.
Süt
1 bardak süte pamuklu bir bezi batırıp kararan bölgeye koyun. 5 dakika bekletin. Birkaç kez daha uyguladıktan sonra bölgeye birkaç dakika masaj yapın ve durulayın. Günde 2 kez tekrarlayın.
Badem
5-6 bademi bir gece suda bekletin. Ertesi sabah ezerek macun haline getirin. 1 kaşık süt ile karıştırın, kararan bölgeye uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra masaj yaparak yıkayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayın.
Karbonat
3’e 1 ölçüsünde suyla karbonatı karıştırıp sorunlu bölgeye sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Soğuk suyla yıkayın. Haftada sadece 2 kez uygulayın. Karbonatı su yerine limon ile seyreltip aynı uygulamayı yapabilirsiniz.
Eğer hassas bir cildiniz varsa bu uygulamadan kaçının!
Kaynak:Milliyet

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar