Bebekleri Uyutmanın Püf Noktaları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:45

Bebekleri Uyutmanın Püf Noktaları

Bebeğinizi bir türlü uyutamıyorsanız bebekleri uyutmanın püf noktaları yazımız işinize yarayabilir hanımlar!

Eve yeni gelen bebeğinize uyku düzeni kazandırmak elbette kolay değil. Ancak sabırlı olup uygulayacağınız birkaç püf noktayla bebeğinizi mışıl mışıl uyutmanız mümkün. Nasıl mı?

 

bebekleri uyutmanin puf noktalari.2 300x158 Bebekleri Uyutmanın Püf Noktaları

Bebekleri Uyutmanın Püf Noktaları

Bebeğinizin kolay uyumasını istiyorsanız öncelikle bebeğinizi doğru anlamanız gerekir. Sizlerle paylaşacağımız püf noktalarla bebeğinizi yatağa koyduğunuz anda uyutabilmeniz mümkün!

-Bebeğinizi sallamayı alışkanlık haline getirmeyin. Bebeğinizin başka sorunları yoksa diğer sorunu uykusuzluk olabilir. Bu nedenle bebeğinizi yatağa sallamadan koyma rutinleri yapın.

bebekleri uyutmanin puf noktalari.1 300x145 Bebekleri Uyutmanın Püf Noktaları

-Yeni doğan bebeklerde özellikle el hareketleri bebeğinizin uykusunu bölecektir. Bunu engellemenin en güzel yolu ise kundak yapımıdır. Bebeğinizi fazla sıkmadan kundaklamanız onun rahat bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

-Yeni doğan bebekler devamlı acıkacağı için uyusalar bile acıkacak ve emmek isteyeceklerdir. Bu nedenle uykudan uyanmadan 2 saat deliksiz uyuması için emzikle daha kaliteli uyku sunabilirsiniz. Fakat emzikte ilk 4 ay etkili olabilir. Çünkü bebeğiniz 4 ay bittikten sonra ağzından düşeceği için uykusu bölünebilir.

-Bebeğinize uyku düzeni oluşturmak istiyorsanız bebeğinizi kendi odasında uyutmaya alıştırın. Bebeğinizin beşiğini odanıza almış olabilirsiniz ama daha sonra o düzeni değiştirmeniz zor olabilir.

-Bebeğiniz büyümeye başladıkça gündüz uykularını azaltmaya çalışın. Aksi halde bebeğinizin uyku düzeni bozulur ve sürekli huzursuz olur. Gece kaliteli bir uyku için gündüz bebeğinizin uykusunu zamanla azaltmaya çalışın.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler