Bebeklere Zeytinyağı İçirilir mi?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:52

Bebeklere Zeytinyağı İçirilir mi?

Zeytinyağı bin derde deva denmesinin faydalarının saymakla bitmeyecek kadar çok olmasından kaynaklanmaktadır. İçeriğinde bulunan çeşitli vitamin ve mineralleri ile tarifsiz bir yağdır. Zeytinyağı kozmetikten, ecza sektörüne kadar pek çok alanda kullanılan bir yağdır. Dünya çapında sağlıklı sıvı yağların başında gelir.Zeytinyağı, yüksek miktarda A, D, K ve E vitamini içerir. E vitamini açısından zengin olması kişiyi kanser ve kalp hastalıklarından korur.

Bebeğim zeytinyağı yiyebilir mi?
6 aydan küçük bebekler için doktorunuzun onayıyla mamalarına bir kaç damla zeytinyağı katabilirsiniz. 6 aylık ve üstü ise yine doktorunuza danışıp sızma zeytinyağı verebilirsiniz. Zeytinyağı bebekler için mükemmel bir gıdadır, onların beyin gelişimleriyle, bağışıklığını destekleyen pek çok yağ asidi içerir. 6 ay ve üstü bebeğinizin yemeklerini hazırlarken diğer sıvı yağlar yerine zeytinyağı tercih edebilirsiniz.

Bebeğim kabız olduğunda zeytinyağı verebilir miyim?
6 aydan küçük bebeklerin kabızlık yaşadıklarında zeytinyağı içirilebilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken direk verdiğinizde öksürmesi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Buna engel olmak için bebeğe verilmemesi süt ile seyreltilerek içirilmesi tedbir açısından iyidir. Kabız olan bebeğe aç karına 1 çay kaşığı zeytinyağı içirebilirsiniz.
Kabız olan bebeğin makat kısmına biraz zeytinyağı sürmek de kabızlığını rahatlatabilir.

Pişik olan bebeğe zeytinyağı sürülür mü?
Eskiden anneler bebekleri için zeytin yağını evlerinden eksik etmezlerdi.  Rahatlıkla bebeğin poposuna zeytinyağı sürerek pişik tedavisinde etkin bir iyileşme sağlarlar.

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir