Bebeklerde Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:31

kabız bebekler için bitkisel çözümler

Bebeklerde bağırsak sistemi henüz tam gelişmediğinden kabızlık sorunuyla sık sık karşılaşılır. Bebeklerdeki kabızlık katı gıdalara yeni geçildiği dönemlerinde, bebek mamasının türünde, vücudun su kaybetmesi nedeniyle veya hareketsizlikten dolayı meydana gelebilir. Bebeklerde yaşanan kabızlık sorunlarında hemen hekime gitmek söz konusu olmadığında evde ne yapılmalıdır? Bebekler kabız olduğu zaman huysuzlaşma, ağlama, sizi oldukça yıpratacaktır. Bu yıpranma uykusuz kalmanız, susturamamanızdan ziyade bebeğinizin acı çekmesinden kaynaklanacaktır. Böyle anlarda evde yapılacak bitkisel kür ile çözüm bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken evinizde bir miktar kuru üzümü bulundurmak.kabizlik icin bitkisel cozum 300x231 Bebeklerde Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm

 

 

 

 

 

 

Malzemeler
Kuru üzüm
Su
Süzgeç
Blender

Yapılışı

3-4 aylık bebek için 1 yemek kaşığı, 7 aydan büyük bebekler için ise 2 yemek kaşığı kuru üzümü güzelce yıkayın ve geceden kaynar suyun içine bu üzümleri atın.
Ertesi sabah, üzümlü suyu blenderdan geçirin.Süzgeçte süzüp bebeğinize içirin. Bu kürü aç karnına yedirmeniz akşamdan başlayan kabızlığın rahatlamasını sağlayacaktır.

kabizlik recetesi 1 300x200 Bebeklerde Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm kabizlik recetesi Bebeklerde Kabızlık İçin Bitkisel Çözümbebekler icin karin masaji 300x197 Bebeklerde Kabızlık İçin Bitkisel Çözüm

  • 6 aydan büyük bebekler için, yarım bardak anne sütüne veya normal süte 1 ile 2 kaşık kurutulmuş erik suyu katın. Bu karışımdan bebeğe günde bir yada iki defa içirerek veya püre haline getirerek yedirilmesi ile bağırsak hareketlerini düzenleyebilirsiniz.
  • Elma suyunun hafif müshil etkisi vardır. Elma suyu bağırsak hareketlerini düzenleyici pektin içerir.Elma suyunu küçük bebeklere günde bir defa 2 ile 4 gram, çocuklara ise 4 ile 6 gram verebilrsiniz. Elma suyunu kendiniz sıkarak hazırlamanız sağlıklı olacaktır.
  • Yaklaşık 2 su bardağı suya 1 çay kaşığı ezilmiş rezene tohumu katıp kaynatın ve demlenmeye bırakır. Bu karışımdan günde birkaç defa yarım çay kaşığı içirin. Emziren annelerde günde 2 ya da 3 kez rezene çayı içmesinde fayda vardır.
  • Kabız olan bebeğin karnına masaj yapmak, düzenli su vermek,probiyotik içeren yoğurtlar yedirin, hareket yaptırarak metabolizmasının hızlanmasına katkıda bulunun.

 

sizlere www.netkadinlar.com farkıyla sunulmuştur

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir