Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:07

İlk bebeğine hamile olduğunu öğrenen her anne gibi ilk günden itibaren hazırlıklara başlanır. Bu hazırlıkların içinde belkide en telaşlı olanı ve sizi en çok sevindiren haz veren ise onun odasının hazırlanmasıdır. Bu odanın hazırlanmasının planlandığı süre içinde ilk önce, nasıl bir oda yapmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Ayrıca çocuğunuzun bir odasının olmasının onun kişisel gelişimi açısından da önemli oluşu kadar burada kullanılacak her bir detayında önemi vardır.

Bebeğiniz için nasıl bir oda tasarladığınıza karar vermekte bebeğin cinsiyeti de etkili olacaktır.Çünkü kız bebekler için genelde pembe tercih edilirken erkek bebekler için ise mavi tonlar tercih edilir. Bu kesin kural olmamakla birlikte asıl önemli olan bebeklerin bu odada gelişimleri için gerekli ortamı bulmalarıdır.

Kucuk Perili Hali 300x247 Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Bebek odası hazırlıklarına başlandığında belkide en çok alınan şeylerin başında oyuncaklar gelir. Önemli olan bu oyuncakların muhafaza edildiği saklanacağı yerinde dekorasyonla belirlenmiş olması gerekir. Oyuncakların yerde ortalarda olması bebek ve anne için hatta baba için bile pekte sağlıklı bir durum olmayacaktır. Bebeğin zaman geçireceği bu odada özellikle yatağında kendini güvende hissetmelidir. Onu korkutan objelerden oldukça uzak tutulurken sevdiği obje ve oyuncaklar yatağında bulundurmalıdır.

Bebek odası halısının antibakteriyel olması ve yumuşak tüylü bir yapısının bulunması hemde temizlik açısından kolay temizlenen bir dokusunun olması hijyen açısından ve düşmeye başladığında canının yanmaması açısından oldukça önemlidir.

Çocuk odasında fazla renk karmaşası olmamasına dikkat edilirken bebeğin dikkatini dağıtacak ve gözlerini yoracak koyu renkli objelerden de uzak tutulmalıdır. Oda tamamen ferah ve canlı bir görüntüye sahip olmalıdır.

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir