Bebeğiniz yemek yemiyor mu?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:31

bebek Bebeğiniz yemek yemiyor mu?

Anne adaylarının en çok zorlandıkları ve üzüldükleri sorunlardan biride bebeklerine yemek yedirmektir. Ellerinde kaşık bebeklerinin peşinden koşarlar, yapmadıkları hokkabazlık kalmaz. İştahsız çocuklarla uğraşmak anneler için büyük bir eziyettir. Çocuğunuzun yemek yemesini sağlamak için önce iştahını arttırmak gerekir. Yemek yemeyen ve vitamin eksikliği olan çocuklar iştahsız halsiz ve huzursuz olur. Annelerin bunu bilerek çocuklarının mutlaka 0-3 yaş arası gerekli vitaminlerin özellikle de B vitamini desteğini düzenli olarak vermeleri gerekir. Bu dönemde alınan B vitamini özellikle matematik dersinde ve okuldaki başarısında çok önemli bir faktördür. Sağlık ocaklarında D ve B vitamini ücretsiz verilmektedir. Vitaminsiz kalan çocuk iştahsız olur. B vitamini açısından zengin olan köfte her gün en azından 2 adet yedirilmesi yeterli miktarda vücutta sağlanıyor. Fakat anneler çoğu zaman kabız olmasınlar veya dişleri lekelenir diye B vitamini vermiyor. Fakat B vitamini lekelenen dişten de kabız olmasından da önemli.

Ayrıca gelişim içinde olan bebeklerinize keçi sütü içirmeniz veya yoğurdunu tükettirmeniz anne sütüne en yakın besin olması açısından faydası sayılmayacak kadar çoktur.

Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi açısından boy uzamasında etkili olan çavdar unu ve arpa ununu mümkün olduğunca mama yapımında kullanmanızdır.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir