AYRILIK ACISINI ATLATMA

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:01

a%C5%9Fkac%C4%B1s%C4%B1 AYRILIK ACISINI ATLATMA

Kalbiniz ağlıyor çünkü,ayrıldınız sebep her ne olursa olsun karşılıklı veya tek taraflı olarak bitti. Biten bir ilişki arkasından dayanılmaz şekilde biri acı çeker. Bu acı öylesine derindirki sizi neredeyse depresyona sokar ve bir travmaya dönüşür. Hatta bazı aşk acıları ölümle bile sonuçlanır. Kimi bu acıya dayanamayıp kendini yok etmeyi düşünüz kimi acı veren kişiye kinlenir ve onu başkasına yar etmek istemez.

Ayrılık kabul edilebilir bir durum değildir çünkü bunu siz istemiyordunuz hatta bu ayrılığı haketmiyordunuz. Çoğu zaman onu düşünmekten kendinizi alamazsınız. Teselli arar durursunuz ama yinede göz yaşlarınıza hakim olamazsınız. Belki bir arkadaşınızda teselliyi ararsınız belki boşalan kadehlerde belki bom boş sokaklarda avare avare gezerek. Her ne şekilde olursa olsun Hiçbir şey sizi teselli edemez sadece kendini avutur bir sebep arasınız. Bu ne sizin ilk başınıza gelen acıdır ne son. Herkesin belkide en az bir kere tattığı bir acıdır.

Zamanla ateşi geçer hatta belkide gerçek aşkı bulup o günlerinize güler geçer hale gelirsiniz. Vay be ne aptalmışım onca gözyaşını boşuna dökmüşüm der gibi. Belki siz bir daha aşık olamayacağınıza belki bir daha aynı onun gibi birinin hayatınıza giremeyeciğine dair korkunuzdan acı çektiniz. Çünkü aşk sadece bir kere yaşanır diye öğretildi sizlere. Bu bir yalan ve mutlaka bir başkasıda o kalbi yeniden yine yeniden çarptıracaktır.

Bu acının sizi yıkmasının sebebi bu ayrılığı kabullenemeyip,kendinizi kandıran açıklamalarla avunmanız ve devamlı kanayan yaranızı kanatmanızdan kaynaklanıyor. Bırakın yaranız kabul bağlasın ki bir an önce iyileşsin. Kaçışlarla avuntularla yaşayıp kendinize hayatı zehretmeyin. Ayrılığı kabullenip gidenin geri dönse bile Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilip onun geri döneceği umudunu içinizde yaşatmayın. Bitmişse bitmiştir deyip ayrılığa kılıflar bulmayın. Ayrılıkta biri diğerinden daha fazla yıpranır daha fazla acı çeker bunun sebebi ise sizin ayrılığı kabullenemeyinişinizdendir. Kabul eden taraf hayatına kaldığı yerden devam edip belkide yeni bir aşka yelken açmıştır bile. Sizse onu hala takip etmekte her davranışından her sözünden bir anlam çıkartmaya çalışmaktasınız. Yak bütün fotoğrafları, sil bütün sosyal medya sayfalarından onu. Onu takip etmek onun egosunu yükseltmekten başka bir işe yaramaz. Siz siz olun bu şekilde kurban rolünü oynayarak katilinize prim kazandırmayın. Siz ne zaman kendinizi kurban olarak görmez ayrılığı kabul eder, hayat her şeye rağmen yaşamaya değer, ben daha iyilerine layığım ve Hiçbir şey tesadüfen olmaz bunda da bir hayır vardır diyerek kendinizi önemserseniz acınız biraz daha diner. Çünkü kendini seven ve değer veren kişiler hayatlarını başkalarına endeksli yaşamazlar.

Bir müddet birlikte gezip eğlendiğiniz mekanlardan, ortak arkadaşlarınızdan uzak durmanız sizin acınızı yeniden kanatmamanız için iyi olacaktır. Çevrenizde onu hatırlatan ne varsa çöpe atın. Kalbinizi ve beyninizi çöpe atamayacağınız gerçeğine göre kendinizi toparlamak için dışarı çıkın dolaşın spor yapın, ilişkiniz varken ihmal ettiğiniz arkadaşlarınızı ziyaret edin. Kendinizi dört duvar arasına kapatmayın devamlı düşünerek kendinizi yıpratmayın. Çok öfkelendiğinizde bir deftere içinizden ne geliyorsa her şeyi yazın bağırın, küfredin, ama içinize atmayın. Bu şekilde yazmak sizi sakinleştirecek ve içinizi boşaltmanıza yardımcı olacaktır. Zamanla bu durumu kabullenip kaldığınız yerden devam edeceksiniz Siz istediğiniz sürece aşk acısını uzatabil, içinizde bu acıyı sürdürebilirsiniz. Fakat acı çekerek sadece kendinizi değil sizi sevenleride üzmüş olacağınızdan kendinizi toparlamanız şart. Ne kadar çabuk bu durumu kabullenirseniz iyileşme sürecinizde o kadar hızlı olacaktır. Arada bir kendinizi kötü hissettiğinizde ise içinizden geldiği gibi davranıp ağlayın uykusuz kalın ama kendinize yük etmeyin.

Bu dönemde yeni bir ilişkiye girmek, cinsel bir ilişkinin içinde kendini bulmak ve bu şekilde avuntular arayarak kendinize sahte bir dünya kurmanız doğru bir davranış değildir. Unutmayın karşınızdakini de bir gün bırakıp gidecek belkide size yaşatılan acıyı bu sefer siz ona yaşatmış olacaksınız. Fırtınada sığındığınız bir limanda gönlünüzü eğlemek fırtınanın dinmesi ile yelken almanız demektir. Bırakın fırtına dinsin ve siz sığındığınız değil demir attığınız bir limanda hayatınıza yön verin ki fırtına sonrası bitmesin.

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir